Ekstraklasa. Gajos w podwójnej roli, Lech w gazie

Najpierw trafił do siatki, a później opuścił boisko po brutalnym ataku na Patryka Kuna – Maciej Gajos z bohatera stał się antybohaterem piłkarskiego meczu przyjaźni pomiędzy Lechem Poznań i Arką Gdynia. Czerwona kartka dodatkowo zmotywowała podopiecznych Nenada Bjelicy, którzy po golach Macieja Makuszewskiego i Mario Situma wygrali 3:0.

Po nieudanej przygodzie z europejskimi pucharami Lech konsekwentnie wygrywa kolejne mecze w Ekstraklasie. Cracovia (2:0) i Termalica (3:1) – te drużyny w sierpniu musiały uznać wyższość Kolejorza. Po drodze podopiecznym Nenada Bjelicy przytrafił się jeszcze remis z Zagłębiem Lubin (1:1). Odmienne nastroje panują w Gdyni. Arka po mocnym początku ostro spuściła z tonu, czego przejawem była wysoka klęska w starciu z Pogonią Szczecin (0:3).

W pierwszych minutach zawodnikom brakowało nie tylko precyzji, ale także kreatywności. Mozolnie budowane akcje nie przekładały się na sytuacje strzeleckie. Mizerię przy Bułgarskiej postanowił przerwać Maciej Gajos. Pomocnik gospodarzy głową wpakował piłkę do siatki po centrze Radosława Majewskiego. Arka próbowała odpowiedzieć. Dośrodkowania nie były dziś jednak mocną stroną Mateusza Szwocha, który jeszcze przed kilkoma tygodniami reprezentował barwy Legii Warszawa.

Ciekawie zrobiło się dopiero po przerwie. Najpierw w spojenie uderzył Mario Situm, a chwilę później Maciej Gajos brutalnie sfaulował Patryka Kuna. Sędzia wyciągnął czerwony kartonik, a to… tylko zmotywowało Lecha.

Nową jakość na murawę mieli wnieść Grzegorz Piesio i Rafała Siemaszko. Zamiast tego kolejne gole zdobywali miejscowi. W 74. minucie Mario Situm wycofał piłkę do Macieja Makuszewskiego, a ten zza szesnastki przymierzył w okienko bramki Pavelsa Steinborsa. Chwilę przed końcem wynik na 3:0 ustalił Situm, wykorzystując dośrodkowanie świeżo wprowadzonego na murawę Nicklasa Barkrotha.

To czwarta wygrana podopiecznych Nenada Bjelicy w tym sezonie. Kolejorz objął prowadzenie w tabeli Ekstraklasy dzięki wyjazdowej porażce Zagłębia Lubin w Warszawie [więcej tutaj]. Arka z dorobkiem siedmiu oczek jest dwunasta.