fot. PAP/EPA

Odwołanie odrzucone, Legia powalczy w CAS!

UEFA odrzuciła odwołanie Legii Warszawa w sprawie ukarania klubu walkowerem za występ pauzującego za kartki Bartosza Bereszyńskiego. Władze klubu zapowiedziały dalszą walkę. Najprawdopodobniej jutro mistrzowie Polski spróbują przekonać do swoich racji Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy w Lozannie.

W poniedziałek „Wojskowi” otrzymali uzasadnienie piątkowej decyzji europejskiej federacji piłkarskiej. Wynik procesu odwoławczego Legia poznała dopiero dzisiaj ok. godz. 14.00. W IV rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów znajdzie się najprawdopodobniej Celtic Glasgow, który w dwumeczu doznał aż pięciobramkowej porażki.

Swoje rozczarowanie właściciel klubu wyraził na Twitterze. „Na tym etapie futbol niestety nie wygrał… Idziemy do CAS”  – podkreślił Dariusz Mioduski.

Przypomnijmy, że przed piątkowym losowaniem Champions League UEFA nałożyła na mistrzów Polski karę walkowera za pojawienie się na murawie nieuprawnionego zawodnika. Bartosz Bereszyński odcierpiał trzymeczowe zawieszenie za czerwoną kartkę z ubiegłego sezonu, jednak nie został wcześniej zgłoszony do rozgrywek.

Sport/RIRM

drukuj