Serie A. Juventus ponownie na szczycie

Juventus Turyn po niespodziewanej porażce z Genoą (0:1) dziś zgarnął 3 punkty w starciu z Empoli w meczu 10. kolejki Serie A. Stara Dama zwyciężyła 2:0 po golach Andrei Pirlo i Alvaro Moraty. 74. minuty przeciwko mistrzom Włoch zagrał reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła nam zbyt wielu emocji. W 6. minucie Davide Bassiego strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Sebastian Giovinco, ale golkiper Empoli nie miał problemów ze złapaniem piłki. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Piotra Zielińskiego z szesnastki, z którym pewnie poradził sobie Gianluigi Buffon. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szczęścia próbował Giorgio Chiellini, jednak Włoch uderzył zbyt słabo i Bassi nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. W 33. minucie dobre podanie otrzymał Arturo Vidal, ale piłka po jego strzale minęła bramkę gopodarzy.

W drugiej części spotkania przeważali goście. 10 minut po wznowieniu gry bramkarza miejscowych próbował pokonać Kwadwo Asamoah. Bassi obronił jego strzał, ale odbita przez niego piłka trafiła pod nogi Claudio Marchisio. Ten nie potrafił jednak skierować jej do siatki. W 61. minucie sędzia podyktował rzut wony dla Starej Damy po faulu Lorenzo Tonellego. Do piłki podszedł niezawodny w takich sytuacjach Andrea Pirlo i pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy, dając prowadzenie swojemu zaspołowi.

Gracze Empoli próbowali odrobić straty, jednak dobrze dysponowany był dzisiaj Buffon, a także obrona Juventusu, która wyręczała bramkarza kasując większość akcji jeszcze przed polem karnym. Prowadzenie w 72. minucie podwyższył Alvaro Morata. Wychowanek Realu Madryt otrzymał dobre podanie w pole karne od Carlosa Teveza i potężną bombą pod poprzeczkę pokonał Bassiego. Golkiper gospodarzy miał w tym meczu sporo pracy. W końcówce meczu wykazał się jeszcze refleksem przy strzale Teveza. W ostatniej minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Lerenzo Tonelli. Do piłki podszedł oczywiście Pirlo, jednak doświadczony Włoch minimalnie przestrzelił.

Juventus wykorzystał dzisiejsze potknięcie Romy i samodzielnie przewodzi stawce we włoskiej Serie A. Empoli zajmuje dopiero 17. miejsce z zaledwie siedmioma punktami po dziesięciu kolejkach.

Empoli – Juventus Turyn 0:2 (0:0)

Andrea Pirlo 61’ Alvaro Morata 72’

Empoli: Davide Bassi – Mario Rui, Lorenzo Tonelli, Daniele Rugani, Vincent Laurini (Elsejd Hisajd 58’) – Matias Vecino, Mirko Valdifiori, Daniele Croce, Piotr Zieliński (Francisco Tavano 74’) – Massimo Maccarone (Levan Mcedlidze 80’), Manuel Pucciarelli

Juventus: Gianluigi Buffon – Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Angelo Ogbonna (Stephan Lichsteiner 46’) – Andrea Pirlo, Kwadwo Asamoah (Simone Padoin 81’), Arturo Vidal, Claudio Marchisio, Roberto Pereyra – Alvaro Morata, Sebastian Giovinco (Carlos Tevez 68’)

Żółte kartki: Lorenzo Tonelli, Elsejd Hisajd (Empoli) oraz Arturo Vidal (Juventus)

Czerwona kartka: Lorenzo Tonelli (Empoli) 90’

Sędzia: Paolo Valeri

Tabela: [Serie A]