ME Amp Futbol 2021. Finał dla Hiszpanii; Polacy zagrają o brąz z Rosją

Ponad 5 tys. widzów obejrzało półfinałowe spotkanie Polska – Hiszpania w ampfutbolowych mistrzostwach Europy. „Biało-Czerwoni” dali z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na dobrze zorganizowanego rywala. W efekcie przegrali 1:2. W niedzielę o godz. 17.30 na stadionie Cracovii Polacy zagrają z Rosją o brązowy medal.


Olbrzymie wsparcie ponad pięciu tysięcy kibiców, wśród których był prezydent RP Andrzej Duda, pomogły Polakom w walce z Hiszpanami, ale to nie wystarczyło. Goście z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli dwie bramki, a „Biało-Czerwoni” odpowiedzieli tylko pięknym trafieniem Bartosza Łastowskiego z rzutu wolnego. Teraz staną przed szansą zdobycia brązowego medalu po raz drugi z rzędu.

– Nie czuliśmy się gorszym zespołem – przyznaje Przemysław Świercz, który rozegrał setny mecz w drużynie narodowej.

Kapitan reprezentacji po spotkaniu długo pocieszał załamanego Krystiana Kapłona, największego artystę w zespole, który zajmuje się rysowaniem, tatuowaniem i studiuje architekturę w języku angielskim. Zawodnik miał sobie za złe, że w drugiej połowie uchylił się od piłki po strzale Adriana Castro, który zakończył się drugim golem dla Hiszpanów.

– Na gorąco trudno o głębokie analizy, ale Hiszpanie byli skuteczniejsi. Strzelili jednego gola więcej i tyle. Taka jest piłka, czasem brutalna – tłumaczy Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Przed trenerem stoi teraz trudne zadanie – musi dotrzeć do załamanych reprezentantów i przygotować ich do meczu o trzecie miejsce. Tym bardziej istotne będzie wsparcie kibiców na stadionie Cracovii, gdy o godz. 17.30 „Biało-Czerwoni” będą bronili tytułu trzeciej drużyny kontynentu.

Wśród kibiców na stadionie Cracovii był również prezydent Andrzej Duda.

– Jestem pod wrażeniem postawy Polaków oraz kibiców. Ampfutboliści za każdym razem pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji – powiedział Andrzej Duda.

Rywalem reprezentantów Polski będzie Rosja, która przegrała w drugim półfinale z Turcją (5:2).

Amp Futbol Polska/Sport.RIRM

drukuj