Piłka nożna. Robert Lewandowski pobił kolejny rekord!

Robert Lewandowski zdobył bramkę w trzynastym domowym meczu ligowym z rzędu. Napastnik tym samym ustanowił nowy rekord Bundesligi. Jego Bayern Monachium pokonał VfL Bochum 7:0.

Reprezentant Polski w meczu z VfL Bochum przebywał na boisku przez 68. minut. Choć Bayern po pierwszej połowie prowadził już 4:0, napastnik na swoją okazję musiał czekać przez ponad godzinę gry. Wtedy z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Jest to trzynasty domowy mecz z rzędu z co najmniej jednym golem Roberta Lewandowskiego na poziomie Bundesligi, co stanowi rekord rozgrywek. To również jego 15. trafienie z rzędu w meczach ligowych, co przybliża go do pobicia kolejnych osiągnięć.

Napastnikowi brakuje bowiem tylko jednego spotkania ligowego z bramką, by zrównać się z polskim rekordem Teodora Peterka. Zawodnik Ruchu Chorzów w latach 1937-1938 szesnaście razy z rzędu pokonywał golkiperów w latach 1937-1938. Natomiast biorąc pod uwagę wszystkich piłkarzy, najlepszy pod tym względem jest Lionel Messi. Argentyńczyk w sezonie 2012/13 zanotował 21 kolejnych ligowych meczów z golem.