Ekstraklasa. Legia pewnie zwycięża w Legnicy

To drugie z rzędu zwycięstwo Legii Warszawa. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 4:1. Dwa razy do siatki trafił Cafu. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Michał Kucharczyk i Carlitos Lopez.

Wygrana z Lechem była dla Wojskowych pierwszym impulsem, że wciąż stać ich na taką grę, do jakiej przyzwyczaili swoich kibiców. Rywal nie należał jednak do łatwych, bo Miedź w ostatnich tygodniach pokonała Jagiellonię Białystok (3:2) i Zagłębie Lubin (2:0).

Już pierwsze minuty przyniosły ofensywną postawę obu drużyn. Najpierw bramce gości zagroził Petteri Forsell. Na wysokości zadania stanął Radosław Cierzniak. Po drugiej stronie boiska Anton Kanibołocki zatrzymał uderzenie Carlitosa z rzutu wolnego. Legia poszła za ciosem i wreszcie objęła prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Carlitos, a z bliska do siatki trafił Cafu.

Wojskowi zamierzali dowieść skromne prowadzenie do przerwy i zostali skarceni. W 41. minucie Petteri Forsell otrzymał podanie przed polem karnym. Fin wykorzystał lukę w ustawieniu gości i płaskim strzałem wyrównał na 1:1. Miedź mogła schodzić do szatni w jeszcze lepszych nastrojach, ale chwilę później w doskonałej sytuacji pomylił się Marquitos.

Zaraz po zmianie stron przed szansą stanęli mistrzowie Polski. Rafał Augustyniak nieprzepisowo zatrzymał uderzenie Cafu, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Michał Kucharczyk. Kanibołocki nie wytrzymał, rzucił się w lewo, co wykorzystał zawodnik gości. Wszelkie wątpliwości Legia rozwiała w 79. minucie. Indywidualne popisy Dominika Nagy’ego wykorzystał Carlitos, który z ostrego kąta trafił na 3:1. Wygraną przypieczętował Cafu, ale tym razem błąd popełnił golkiper gospodarzy.

Mistrzowie Polski odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W tabeli Ekstraklasy awansowali na trzecie miejsce. Do lidera z Gdańska tracą ledwie punkt. Miedź jest dziewiąta z dorobkiem 11 oczek.