LM. Thriller w Londynie

Chelsea Londyn po niesamowitym spotkaniu pokonała na Stamford Bridge Paris Saint-Germain 2:0 i awansowała do półfinału Champions League. Gola na wagę awansu zdobył w 87 minucie Demba Ba.

W pierwszym meczu PSG wygrało 3:1 zatem The Blues musieli strzelić co najmniej dwie bramki żadnej przy tym nie tracąc. Po pół godzinie gry na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Lampard jednak Sirigu nie dał się zaskoczyć. Pięć minut poźniej Chelsea wyszła na prowadzenie! David Luiz przedłużył głową piłkę, która została posłana z autu, futbolówka trafiła do Andre Schurrle, Niemiec uderzył z pierwszej piłki i pokonał bramkarza gości.

W 53 minucie Schurrle stanął przed szansą zdobycia swojej drugiej bramki w tym spotkaniu ale tym razem trafił w poprzeczkę. Kilka minut później w poprzeczkę trafił również Oscar! Wspaniałe zawody rozgrywał Schurrle – Niemiec w 70 minucie przeprowadził kolejną akcję ale dobrą paradą popisał się Sirigu. Chelsea wyrażnie przeważała ale do awansu potrzebna była jeszcze jedna bramka. Tymczasem przed świetną okazją stanęli goście – Cavani w 80 minucie wyszedł sam na sam z Cechem ale fatalnie spudłował. To był kluczowy moment tego spotkania, gdyby Urugwajczyk w tej sytuacji trafił prawdopodobnie awans wywalczyliby zawodnicy PSG. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 87 minucie – Demba Ba w ogromnym zamieszaniu z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gości! Chelsea po dramatycznym meczu awansowała do półfinału Ligi Mistrzów!

Chelsea Londyn – Paris Saint-Germain 2:0