fot. PAP/EPA

„FIFA The Best”. Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku!

Wielki sukces Roberta Lewandowskiego, ale i całego polskiego futbolu. Snajper Bayernu Monachium został uznany najlepszym piłkarzem 2020 roku w plebiscycie FIFA!


Tego można było się spodziewać z niemal stuprocentową pewnością. Robert Lewandowski, który w minionych dwunastu miesiącach wygrał wszystko, co było do wygrania w klubowych rozgrywkach, został wybrany przez FIFA na najlepszego piłkarza świata w 2020 roku.

Polak zdeklasował rywali w głosowaniu. W nim wzięli udział kapitanowie i selekcjonerzy drużyn narodowych, dziennikarze z ponad 200 krajów oraz kibice. Nasz rodak nie miał sobie równych we wszystkich czterech grupach, a jego łączna nota wyniosła 52 punkty. Drugie miejsce zajął Cristiano Ronaldo (38 „oczek”), zaś trzecie – Leo Messi (35).

Przypomnijmy, że „Lewy” ma za sobą najlepszy okres w karierze. Z Bayernem Monachium wywalczył mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów. Mało tego, w każdych z tych rozgrywek został królem strzelców. Snajper „Bawarczyków” zdobył również Superpuchar Niemiec i Superpuchar Europy.

Trzeba dodać, że 32-letni napastnik w branym pod uwagę przez jury okresie (od 20 lipca 2019 do 7 października 2020 roku) strzelił dla klubu i reprezentacji łącznie 64 gole w 58 meczach, a ponadto asystował przy 15 trafieniach kolegów.

Co warto podkreślić, Robert Lewandowski jest pierwszym w historii zawodnikiem klubu Bundesligi, który zwyciężył w istniejącym od 1991 roku plebiscycie FIFA. Pierwszą edycję wygrał Lothar Matthaeus – wówczas piłkarz Interu Mediolan. Przed rokiem natomiast triumfował Leo Messi.

Sport.RIRM

drukuj