Bundesliga. On się nie zatrzymuje. Robert Lewandowski z klasycznym hat-trickiem przeciwko VfB Stuttgart!

Robert Lewandowski coraz bliżej rekordu Gerda Muellera! Kapitan reprezentacji Polski zaliczył klasycznego hat-tricka, a jego Bayern Monachium pewnie pokonał na własnym stadionie VfB Stuttgart 4:0. Tym samym nasz rodak zapisał na swoim koncie już 35 trafień w obecnym sezonie Bundesligi.

Bayern Monachium – VfB Stuttgart 4:0 (4:0)
Robert Lewandowski 17′ 23′ 39′ Serge Gnabry 22′

Bayern – choć już od 12. minuty musiał radzić sobie w „dziesiątkę” po bezpośredniej czerwonej kartce dla Alphonso Daviesa – rozprawił się ze Stuttgartem bez najmniejszych problemów, strzelając wszystkie cztery gole jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Wynik meczu otworzył Robert Lewandowski, który w 17. minucie wykorzystał płaskie podanie Serge’a Gnabry’ego i mocnym strzałem z siedmiu metrów pokonał nie mającego większych szans w tej sytuacji Gregora Kobela.

Chwilę później na 2:0 podwyższył Serge Gnabry. W następnej akcji mistrzowie Niemiec poszli za ciosem. Thomas Mueller popisał się świetną centrą z prawego skrzydła, a najwyżej w polu karnym rywali wyskoczył kapitan reprezentacji Polski, „główką” umieszczając futbolówkę w siatce.

W 39. minucie nasz rodak skompletował klasycznego hat-tricka. Tym razem dopadł do bezpańskiej piłki na linii pola karnego, podbiegł z nią kilka metrów i pewnym uderzeniem po raz kolejny zmusił do kapitulacji golkipera gości.

Snajper „Bawarczyków” zdobył już 35 bramek w obecnym sezonie Bundesligi, dokonując tego w zaledwie 25 występach. „Lewy” oczywiście przewodzi klasyfikacji strzelców rozgrywek ze zdecydowaną przewagą nad Andre Silvą i Erlingiem Haalandem (po 21 trafień), ale co może nawet bardziej istotne – zbliżył się do rekordu Gerda Muellera, który w kampanii 1971/1972 zaliczył aż 40 goli na ligowych boiskach w Niemczech.

Mało tego, dzięki sobotniemu hat-trickowi, 32-letni napastnik został samodzielnie drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi. Polak zapisał na swoim koncie już 271 bramek, wyprzedzając legendarnego Klausa Fischera. Przed nim znajduje się tylko wspomniany wcześniej Gerd Mueller – 365 trafień.

Podopieczni Hansiego Flicka ostatecznie pokonali Stuttgart 4:0, odnosząc czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Komplet trzech „oczek” pozwolił Bayernowi zachować czteropunktowy dystans nad drugim w tabeli RB Lipsk. To właśnie z zespołem Juliana Nagelsmanna obrońcy tytułu zmierzą się na wyjeździe w następnej kolejce (3 kwietnia, godz. 18:30).