Polacy w ligach zagranicznych – podsumowanie weekendu

Maciej Rybus i Kamil Grosicki zostali bohaterami swoich drużyn w miniony weekend. Obaj wpisali się na listę strzelców i zanotowali asystę. Słabiej zagrali Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik nasze strzelby tym razem nie zdołały pokonać bramkarzy rywali.

Anglia Premier League

Łukasz Fabiański znajduje się ostatnio w nieco słabszej formie, choć w spotkaniu z Liverpoolem nie można było mieć do niego zastrzeżeń. Swansea co prawda uległo The Reds 0:1, ale Fabian przepuścił piłkę tylko z rzutu karnego. Poza kadrą meczową Bournemouth znalazł się Artur Boruc, który zmaga się z kontuzją.

***

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w meczu z Liverpool FC, domowa porażka 0:1, bez szans przy trafieniu Jamesa Milnera w 62. minucie

Artur Boruc (Bournemouth AFC) – poza kadrą w starciu z Evertonem (kontuzja)

Hiszpania Primera Division

Lepsze dni nadeszły w końcu dla Grzegorza Krychowiaka, który w poprzedniej kolejce schodził z boiska pokonany. Jego Sevilla pokonała Valencię 2:0, a nasz defensywny pomocnik okazał się jednym z najlepszych zawodników na boisku.

SEVILLA VS VALENCIA

***

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut przeciwko Valencii, drużyna z Andaluzji wygrała 1:0, jeden z najlepszych piłkarzy na boisku wg whoscored.com (7.6)

Niemcy Bundesliga

Gola w drugim spotkaniu z rzędu nie zdobył Robert Lewandowski. Polak miał okazję na zdobycie bramki, ale trafił w słupek. Okazałe zwycięstwo (4:0 z Ingolstadt) odnieśli piłkarze Hannoveru 96. Artur Sobiech, który w tym sezonie gra już regularnie, niestety nie dołożył swojej cegiełki w postaci trafienia lub asysty.

Bayern Munich vs Hertha BSC Berlintyton

W pierwszym składzie Borussii Dortmund w końcu pojawił się Łukasz Piszczek. Nasz prawy obrońca rozegrał pełne 90 minut, a jego drużyna pokonała VfB Stuttgart 4:1. W barwach gości między słupkami stanął Przemysław Tytoń, który już nie pierwszy raz w obecnym sezonie musiał czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki w trakcie jednego spotkania. Tradycyjnie już poza kadrą FC Koeln znalazł się Paweł Olkowski.

***

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut przeciwko Herthcie Berlin, domowa wygrana 2:0, bliski zdobycia gola, jednak trafił w słupek

Artur Sobiech (Hannover 96) – 82 minuty w starciu z Ingolstadt, domowa wygrana 4:0, oceniony najniżej ze swojej drużyny – 6.7 wg whoscored.com

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – cały mecz przeciwko BVB, jego drużyna przegrała z 1:4

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – polski obrońca rozegrał 90 minut, otrzymał czwartą najlepszą notę w zespole – 7.8 wg whoscored.com

Paweł Olkowski (1. FC Koeln) – 90 minut na ławce rezerwowych w zremisowanym 0:0 spotkaniu z Darmstadt

Włochy Serie A

Najlepiej z kadrowiczów we Włoszech spisał się Kamil Glik. Jego Torino pewnie wygrało swoje spotkanie, a kapitan drużyny ze Stolicy Piemontu był pewnym punktem defensywy Byków. Dobre spotkanie rozegrał także Piotr Zieliński, którego Empoli pokonało Lazio Rzym 1:0. Poza kadrą meczową z powodu kontuzji znalazł się Jakub Błaszczykowski, a na ławce całe spotkania przesiedzieli Kamil Wilczek oraz Wojciech Szczęsny.

***

Jakub Błaszczykowski (ACF Fiorentina) – poza kadrą meczową w zremisowanym przez Fiołki 1:1 meczu z Sassuolo

Kamil Glik (Torino FC) – 90 minut w meczu z Bologną w roli kapitana, domowa wygrana 2:0

Kamil Wilczek (Carpi FC) – wyjazdowe spotkanie z Genoą, wygrane 2:1 przesiedział na ławce rezerwowych

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – na ławce rezerwowych w spotkaniu z Atalantą Bergamo (0:2)

Piotr Zieliński (Empoli FC) – 90 minut w meczu przeciwko Lazio Rzym, w wygranym 1:0 meczu z drużyną ze stolicy Włoch, 7.3 wg whoscored.com

Pozostałe ligi:

W lidze rosyjskiej znakomicie poradził sobie Maciej Rybus, który w meczu z Zenitem Sankt Petersburg strzelił dwie bramki i zanotował asystę. Jedno trafienie mniej w barwach Rennes dopisał sobie Kamil Grosicki. Tym razem do siatki nie trafił Arkadiusz Milik. Poza kadrą meczową Osmanlisporu znalazł się Łukasz Szukała.

Kamil Grosicki

***

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 80 minut w wygranym 2:0 spotkaniu z PEC Zwolle, najsłabszy na boisku w swojej drużynie

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – 90 minut na ławce w meczu z FK Rostov, wygranym przez jego drużynę 2:1

Łukasz Szukała (Osmanlispor FK) – poza kadrą meczową

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – w podstawowym składzie w zremisowanym 2:2 meczu przeciwko Stade de Reims, gol i asysta, jeden z najlepszych zawodników w na boisku, 7.4 wg whoscored.com (trzecia z kolei nota)

Maciej Rybus (Terek Grozny) – dwie bramki i asysta w wygranym meczu z Zenitem (4:1), zawodnik meczu z notą 8.7 (whoscored.com)