Serie A. Hit dla Napoli; niewykorzystana szansa Fiorentiny

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 14. kolejki Serie A piłkarze SSC Napoli pokonali przed własną publicznością Inter Mediolan 2:1, dzięki czemu zostali nowym liderem rozgrywek. Olbrzymiej szansy na wskoczenie na sam szczyt tabeli nie wykorzystała z kolei ACF Fiorentina. Drużyna Jakuba Błaszczykowskiego zremisowała bowiem na wyjeździe z US Sassuolo 1:1.

Zgodnie z zapowiedziami, szlagier 14. kolejki Seria dostarczył wielu emocji. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Maurizio Sarriego, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Jose Callejon wykorzystał niepewne zachowanie obrońców Interu, dogrywając do Gonzalo Higuaina, a ten znajdując się w dość trudnej pozycji idealnym uderzeniem z półobrotu zmusił do kapitulacji Samira Handanovicia.

SSC Napoli vs Internazionale MilanoSnajper Azzurrich na tym jednak nie poprzestał i w 62. minucie ponownie mógł cieszyć się z gola. Tym razem Argentyńczyk po podaniu Raula Albiola wyszedł na czystą pozycję, po czym pewnym strzałem w kierunku dalszego słupka znów nie dał szans golkiperowi rywali na skuteczną interwencję. Dla popularnego „Pipity” było to już dwunaste trafienie w bieżącym sezonie ligowym. Zaskoczonych takim obrotem sprawy piłkarzy Roberto Manciniego stać było tylko na honorowego gola. Jego autorem został Adem Ljajić, który popisał się niesygnalizowanym, a co najważniejsze skutecznym uderzeniem z czternastu metrów.

W końcowych fragmentach spotkania Nerazzurri powinni byli doprowadzić do remisu, ale piłka po strzałach Stevana Joveticia oraz Joao Mirandy dwukrotnie obijała słupek bramki strzeżonej przez Pepe Reinę. Ostatecznie Napoli triumfowało 2:1, co sprawiło, że z dorobkiem trzydziestu jeden oczek zasiadło w fotelu lidera rozgrywek, strącając z niego swojego dzisiejszego rywala.

US Sassuolo Calcio vs AC FiorentinaSzansy na zrównanie się punktami z neapolitańczykami nie wykorzystała Fiorentina, zaledwie remisując na wyjeździe z Sassuolo 1:1. Wprawdzie przyjezdni prowadzili już od 5. minuty, gdy bramkę zdobył Borja Valero, lecz zawodnicy Eusebio Di Francesco odpowiedzieli tuż przed przerwą za sprawą Sergio Floccariego, który najlepiej zachował się w polu karnym gości i po centrze Sime Vrsaljko celną „główką” pokonał Cipriana Tatarusanu. Jak się później okazało, wynik meczu nie uległ już zmianie, choć Fiołki miały kilka dogodnych okazji ku temu, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Podział punktów pozwolił drużynie Jakuba Błaszczykowskiego (nie zagrał z powodu kontuzji) zachować 3. pozycję w tabeli oraz zbliżyć się do drugiego Interu na dystans jednego oczka.