Serie A. Juve na fali; skuteczny Milan

Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z US Palermo 3:0 i dobił w końcu do ścisłej czołówki Serie A. Mistrzowie Włoch po fatalnym początku sezonu w końcu złapali wiatr w żagle i odnajdują swój rytm. Formą błysnęli także piłkarze Milanu, którzy w sobotę pokonali na własnym terenie UC Sampdorię 4:1.

Palermo-JuventusPierwsza połowa rozgrywanego w Palermo spotkania nie przyniosła wielu emocji i ciekawych sytuacji bramkowych. Wszystko zmieniło się jednak po przerwie. Wynik w 54. minucie otworzył Mario Mandzukić, który wykorzystał dośrodkowanie Paulo Dybali i głową pokonał bramkarza gospodarzy. Spokojnie rozgrywający piłkę Bianconeri cierpliwie czekali na kolejne okazje. Te nadeszły w końcówce meczu. W 89. minucie w pole karne rywali wpadł Stefano Sturaro, wykańczając płaskim strzałem swoją solową akcję. Wynik tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił natomiast Simone Zaza, przyczyniając się do pokaźnego zwycięstwa Starej Damy.

AC Milan vs UC SampdoriaZnakomitą formę zaprezentowali piłkarze Milanu. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia rozgromili Sampdorię 4:1. Wynik spotkania w 16. minucie otworzył Giacomo Bonaventura, który po zagraniu M’Baye Nianga dopełnił formalności, umieszczając piłkę w siatce niemal z linii bramkowej. Właśnie ten drugi był najjaśniejszą postacią Rossonerich w dzisiejszym meczu. 20–latek do asysty dołożył jeszcze dwa trafienia. Najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a tuż po przerwie płaskim strzałem z około jedenastu metrów podwyższył prowadzenie. W końcówce kolejny cios zadał Luiz Adriano, który wykorzystał bierność obrońców i uderzeniem z siedmiu metrów pokonał golkipera gości. Przyjezdnych stać było jedynie na honorowego gola Edera w 87. minucie.

Empoli FC vs SS LazioMałą niespodziankę sprawili zawodnicy Empoli, pokonując na własnym stadionie Lazio Rzym 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów efektownym szczupakiem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Lorenzo Tonelli. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrali reprezentant Polski Piotr Zieliński i były piłkarz Górnika Zabrze Łukasz Skorupski.

Dla Torino, którego kapitanem jest Kamil Glik, po fatalnej serii sześciu spotkań bez zwycięstwa nadeszły w końcu lepsze dni. Byki odniosły drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując Bolognę 2:0. Bramki dla piłkarzy ze stolicy Piemontu w ostatnim kwadransie spotkania zdobyli Andrea Belotti oraz Giuseppe Vives.

AS Roma vs Atalanta Bergamo90 minut na ławce rezerwowych w spotkaniu Romy z Atalantą przesiedział Wojciech Szczęsny. Polaka między słupkami zastąpił doświadczony Morgan De Sanctis. 38–latek nie zdołał uchronić swojej drużyny przed porażką. Rzymianie ulegli 0:2 i nie wykorzystali tym samym okazji do zrównania się ilością punktów z liderującym Interem.