Primera Division. Real w końcu zwycięski; cenne trzy punkty drużyny Krychowiaka

Real Madryt pokonał na wyjeździe SD Eibar 2:0 w meczu 13. kolejki Primera Division. Tym samym Królewcy odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze po dwóch porażkach z rzędu. Ważny mecz wygrała Sevilla FC, która pokonała u siebie Valencię CF 2:0.

SD Eibar Real Madryt 0:2 (0:1)
Gareth Bale 43′ Cristiano Ronaldo 82′(k.)

Ekipa z Madrytu w ostatnich dniach znalazła się w ogniu krytyki. Podopieczni Rafy Beniteza po porażkach z Sevillą (2:3) oraz Barceloną (0:4) spadli na trzecie miejsce w tabeli Primera Division. Humoru trenerowi Realu z pewnością nie poprawił zbyt mocno triumf z Szachtarem Donieck (4:3) w Lidze Mistrzów, gdzie jego podopieczni zaprezentowali dużą niefrasobliwość w defensywie.

W pierwszej połowie Królewscy razili nieskutecznością. Mocno rozregulowany celownik miał przede wszystkim Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dwukrotnie stawał w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Gola w 43. minucie zdobył za to inny ze skrzydłowych zespołu ze stolicy Hiszpanii – Gareth Bale. Było to pierwsze trafienie Walijczyka dla Realu od trzech miesięcy. Więcej goli w pierwszych 45 minutach nie padło.

EIBAR VS REAL MADRIDEIBAR VS REAL MADRID

W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. Eibar próbowało zaskoczyć Keylora Navasa strzałami z dystansu, ale znajdujący się w dobrej formie Kostarykanin ani razu nie dał się zaskoczyć. Królewscy grali bardzo niemrawo, ale w 82. minucie podwyższyli na 2:0. Faulowany w polu karnym był rezerwowy Lucas Vazquez, a jedenastkę na gola zamienił Cristiano Ronaldo.

Real, mimo wygranej, nie ma powodów do radości, gdyż zespół nie przekonuje swoją postawą na boisku. Piłkarze Rafy Beniteza mogą być zadowoleni jedynie z kompletu punktów, które sprawiają, iż plasują się oni na 3. miejscu w tabeli, ze stratą sześciu oczek do liderującej Barcelony.

Sevilla FC Valencia CF 1:0 (0:0)
Sergio Escudero 50′

W innym spotkaniu 13. kolejki Sevilla podejmowała u siebie Valencię. Grzegorz Krychowiak zagrał w tym meczu pełne 90 minut, pełniąc funkcję kapitana. Andaluzyjczycy wykorzystali atut własnego boiska i pokonali Nietoperzy 1:0. Jedyną bramkę strzelił w drugiej połowie Sergio Escudero. Valencia kończyła niedzielne starcie w dziewiątkę, gdyż czerwonymi kartkami ukarani zostali Joao Cancelo oraz Javi Fuego. Mimo zwycięstwa zespół Grzegorza Krychowiaka dalej zajmuje miejsce w środkowej części tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów.