Ligue 1. Arkadiusz Milik wrócił po kontuzji i od razu strzelił gola!

Arkadiusz Milik z drugim golem na koncie w obecnym sezonie Ligue 1. Reprezentant Polski wrócił do gry po kilkutygodniowej przerwie i wpisał się na listę strzelców w zremisowanym przez Olympique Marsylia domowym meczu z Olympique’m Lyon 1:1.

Olympique Marsylia – Olympique Lyon 1:1 (1:1)
Arkadiusz Milik 44′(k.) – Karl Toko Ekambi 21′

Przypomnijmy: Arkadiusz Milik po raz ostatni pojawił się na boisku 3 lutego w wyjazdowym starciu z RC Lens, zakończonym remisem 2:2 [więcej tutaj]. Wówczas zdobył premierową bramkę w barwach dziewięciokrotnych mistrzów Francji, ale występ okupił również kontuzją uda. W efekcie opuścił pięć meczów zespołu ze Stade Velodrome – cztery w Ligue 1 oraz jeden w krajowym pucharze.

Do gry Polak wrócił na domową konfrontację z Olympique’m Lyon. Ekipa Rudiego Garcii jako pierwsza trafiła do bramki rywali. W 21. minucie technicznym uderzeniem Steve’a Mandandę zaskoczył Karl Toko Ekambi. Nasz rodak tuż przed przerwą wyrównał wynik spotkania, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką Lucasa Paquety.

Obchodzący w niedzielę 27. urodziny napastnik strzelił tym samym swojego drugiego gola dla Olympique Marsylia, który ostatecznie zremisował z „Les Gones” 1:1. Podział punktów sprawił, że drużyna Arkadiusza Milika przedłużyła ligową serię bez porażki do czterech meczów, a w tabeli plasuje się na 7. pozycji. Do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach traci obecnie dwa „oczka”.