Ligue 1. Arkadiusz Milik z premierowym trafieniem w Olympique Marsylia!

Arkadiusz Milik już błyszczy na boiskach Ligue 1. Reprezentant Polski strzelił swojego pierwszego gola dla Olympique Marsylia, który mimo dwubramkowego prowadzenia, jedynie zremisował na wyjeździe z RC Lens 2:2.

RC Lens – Olympique Marsylia 2:2 (0:2)
Florian Sotoca 46′ Facundo Medina 61′ – Florian Thauvin 37′ Arkadiusz Milik 45′

Była 45. minuta meczu, gdy piłkarze dziewięciokrotnego mistrza Francji przymierzali się do wykonania rzutu wolnego. Po krótkim rozegraniu Alvaro Rodriguez wstrzelił piłkę w pole karne rywali, a Arkadiusz Milik urwał się obrońcom gospodarzy i tylko dostawił nogę, pakując futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Tym samym wychowanek Rozwoju Katowice zaliczył premierowe trafienie w barwach Olympique Marsylia. Polak dokonał tego już w swoim drugim występie na boiskach Ligue 1. Chwilę po przerwie do zdobyczy bramkowej mógł dołożyć również asystę, ale po jego podaniu stuprocentową sytuację zmarnował Florian Thauvin, który zresztą otworzył wynik spotkania na Stade Felix-Bollaert.

W 60. minucie nasz rodak został zmieniony przez Argentyńczyka Dario Benedetto, a “Les Olympiens” ostatecznie jedynie zremisowali z RC Lens 2:2, w zaledwie kwadrans trwoniąc dwubramkowe prowadzenie. Ekipa ze Stade Velodrome zanotowała już piąte ligowe starcie z rzędu bez zwycięstwa, w efekcie czego plasuje się dopiero na 9. miejscu w tabeli.