Ekstraklasa. Jagiellonia remisuje ze Śląskiem i obejmuje fotel lidera

Jagiellonia Białystok zremisowała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:1 i zajęła fotel lidera ligowych rozgrywek. Na gola Tarasa Romanczuka w 46. minucie odpowiedział kwadrans później Michał Mak.

Obie drużyny od początku spotkania dość ostrożnie próbowały konstruować akcje ofensywne, skupiając się bardziej na grze obronnej. Jako pierwsi bramce przeciwnika zagroził Martin Pospisil, ale jego strzał świetnie obronił Jakub Wrąbel. Przez sporą część pierwszej połowy zawodnicy nie mogli przebić się przez defensywę rywala.

Dopiero po trzydziestu minutach gry nieznacznie przyspieszyli podopieczni Ireneusza Mamrota. Martin Pospisil zagrał do Cilliana Sheridana. Uderzenie snajpera Jagi minimalnie jednak minęło słupek. Chwilę później Jakub Wrąbel zdołał wyprzedzić Fiodora Cernycha i tym samym zażegnał zagrożenie. Tuż przed przerwą Mariana Kelemena z dystansu próbował pokonać Arkadiusz Piech, ale bezskutecznie.

Po zmianie stron białostoczanie natychmiast ruszyli do ataku. Przemysław Frankowski zagrał do lepiej ustawionego Łukasza Burligi. Obrońca natychmiast podał na szesnasty metr do Tarasa Romanczuka, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Zdobyty gol dodał gospodarzom skrzydeł. W 53. minucie Martin Pospisil z dystansu trafił w słupek. W odpowiedzi Ivan Runje skiksował we własnym polu karnym. Futbolówka trafiła do Piotra Celebana, który nie potrafił jednak wykorzystać świetnej sytuacji.

Kolejna próba pokonania Jakuba Wrąbla przez Jagiellonię skończyła się na słupku. Kiedy wydawało się, że wicemistrzowie Polski są coraz bliżej podwyższenia wyniku, ze skutecznym kontratakiem wyszli wrocławianie. Michał Mak minął rywala na lewej flance, wbiegł w „szesnastkę” i pokonał wychodzącego z bramki Mariana Kelemena. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Podział punktów sprawił, że Jaga wskoczyła na pierwszą pozycję w ligowej tabeli. Pozostanie na niej przynajmniej do poniedziałku, kiedy to Zagłębie Lubin podejmie Wisłę Kraków. Śląsk z kolei awansował na jedenaste miejsce w stawce.