Polacy za granicą. Trzecie trafienie Kownackiego w Bundeslidze

Dawid Kownacki zdobył gola, a jego Fortuna Duesseldorf zremisowała na wyjeździe z SC Freiburg 1:1.

Dawid Kownacki rozpoczął pojedynek we Fryburgu w wyjściowej jedenastce. Polak ma za sobą trudny okres. Zmagał się z kontuzją, a po raz ostatni do siatki trafił w wyjazdowym starciu z Schalke. W meczu z Bayernem (1:4) zagrał 79 minut, w pojedynku z Mainz (1:3) grał do końca. Kiedy Fortuna Duesseldorf podejmowała u siebie Werder Brema (4:1) pojawił się boisku w drugiej połowie. Teraz miał szansę ponownie przekonać do siebie trenera.

Od 9. minuty to SC Freiburg było bliżej wygranej za sprawą Vincenzo Grifo. Włoch wykorzystał rzut karny. Dawid Kownacki odpowiedział jeszcze przed przerwą. Polak ruszył lewą stroną. Otrzymał płaskie podanie od Kevina Stogera. Miał czas by przyjąć piłkę, po czym huknął w kierunku bliższego słupka. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w siatce. Wynik nie uległ już zmianie. Skończyło się na 1:1.

To trzecie trafienie Dawida Kownackiego odkąd zasilił szeregi Fortuny Duesseldorf.