Ekstraklasa. Piast Gliwice z czwartą wygraną z rzędu. Remis zabrzan z Radomiakiem

W piątkowych meczach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań przegrała u siebie z Piastem Gliwice (2:3). Z kolei w Zabrzu miejscowy Górnik bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom.

Piast Gliwice nie ustaje w walce o czwarte miejsce w lidze, które zagwarantuje udział w europejskich pucharach. Podopieczni Waldemara Fornalika do Poznania przyjechali więc niezwykle zmotywowani i to oni jako pierwsi wyprowadzili konkretny atak. W 17. minucie Jakub Holubek zacentrował w pole karne. Piłkę przeciął Łukasz Trałka, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Po nieco ponad pół godzinie gry arbiter skorzystał z systemu wideoweryfikacji i podyktował rzut karny dla Warty. Pewnym egzekutorem „jedenastki” został Michał Kopczyński.

Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszli gliwiczanie. Próba Michała Chrapka została odbita przez golkipera. Jędrzej Grobelny nie miał jednak szans wobec dobitki Alberto Torila. W 75. minucie Miłosz Szczepański wrzucił do Adama Zrelaka. Napastnik dołożył nogę i po raz 9. w bieżącym sezonie wpisał się na listę strzelców. Piast odpowiedział niedługo później. Martin Konczkowski uderzył zza „szesnastki”. Dawid Szymonowicz zmienił tor lotu piłki i pozbawił swój zespół zdobyczy punktowej.

***

Radomiak notuje serię siedmiu meczów bez zwycięstwa. Początek spotkania w Zabrzu nie wskazywał na to, aby zła passa gości została przełamana. „Górnicy” raz po raz atakowali, ale świetnie między słupkami spisywał się Filip Majchrowicz. Golkiper wygrał m.in. pojedynek sam na sam z Mateuszem Cholewiakiem. W odpowiedzi Maurides uderzył z dystansu w słupek. Jeszcze przed przerwą Lukas Podolski miał świetną okazję na zdobycie gola, ale spudłował z około 10 metrów. W 71. minucie do siatki trafił Rafał Janicki. Bramka nie została jednak uznana, gdyż – jak uznał sędzia – defensor wcześniej zagrał ręką. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry indywidualną akcją popisał się Higinio Marin. Hiszpan poradził sobie z trzema przeciwnikami i stanął oko w oko z Majchrowiczem. Golkiper potwierdził swoją wysoką dyspozycję i zagwarantował remis swojemu zespołowi.