Ekstraklasa. Ważne zwycięstwo Ruchu

Ruch Chorzów miał solidniejszą defensywę i pewniejszy atak. Dzięki temu Niebiescy pokonali na własnym obiekcie Śląsk Wrocław 2:0 w spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy i uciekli z dna tabeli.

Mimo, że  od pierwszych minut meczu aktywniejsi byli goście, to Ruch  zaskoczył wszystkich, wychodząc na prowadzenie w 8. minucie. Patryk Lipski znakomicie obsłużył Miłosza Przybeckiego, a ten bez większych problemów pokonał Mariusza Pawełka. Po objęciu prowadzenia podopieczni Waldemara Fornalika postanowili bronić dobrego rezultatu, w efekcie czego cofnęli się do obrony. Rozjuszony Śląsk dość często zapędzał się pod pole karne Libora Hrdlicki. Przyjezdni regularnie wrzucali futbolówkę w „szesnastkę” miejscowych, lecz osamotniony Kamil Biliński nie miał szans w starciu z rosłymi defensorami Niebieskich.

Po zmianie stron gra chorzowian uległa zmianie. To oni częściej byli przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 49. minucie Ruch miał niezłą okazję do podwyższenia rezultatu, jednak Mariusz Pawełek był minimalnie szybszy od Jarosława Niezgody, któremu wybił futbolówkę, zażegnując niebezpieczeństwo. W 69. minucie Adam Kokoszka źle interweniował we własnym polu karnym, a arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Rafał Grodzicki i pewnym uderzeniem w środek bramki zmusił do kapitulacji golkipera gości.  Taki rozwój wydarzeń sprawił, że Jan Urban dokonał dwóch zmian, które miały uskutecznić ofensywę jego zespołu. Żaden ze zmienników nie stworzył jednak większego zagrożenia, a gospodarze po końcowym gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze zgarnięcia trzech punktów.

Dzięki wygranej Niebiescy wydostali się z dna ligowej tabeli. Po dwudziestu trzech kolejkach Ruch zajmuje czternaste miejsce w stawce. Śląsk natomiast spadł na dwunastą pozycję.