Ekstraklasa. Szczelna defensywa kluczem do zwycięstwa Ruchu

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0 w meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Mimo sporej momentami przewagi na boisku Miedziowych, to goście zadali decydujący cios w drugiej połowie spotkania.

Już na początku meczu gola mógł zdobyć Łukasz Janoszka. Adam Buksa popisał się dobrą centrą, a pomocnik Zagłębia minimalnie chybił. W kolejnych minutach wykrystalizowała się przewaga gospodarzy na boisku. Miedziowi mieli jednak ogromny problem z wypracowaniem sobie sytuacji strzeleckich, gdyż defensywa Ruchu stworzyła mur nie do przejścia. Podopieczni Waldemara Fornalika od czasu do czasu wyprowadzali kontry, ale nie przyniosły one większego zagrożenia pod bramką Martina Polacka. W efekcie oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron widowisko nie uległo zmianie. Goście grali ostrożnie w obronie, a zawodnicy Piotra Stokowca wciąż szukali sposobu na pokonanie Libora Hrdliczki. W 67. minucie broniący się przez większość czasu Niebiescy niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Patryk Lipski dobrym podaniem obsłużył Jarosława Niezgodę, a ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Martina Polacka. Po straconym golu Zagłębie z jeszcze większą zadziornością szukało drogi do bramki rywali, lecz  byli zbyt przewidywalni i ostatecznie to przyjezdni mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Po dzisiejszym zwycięstwie Ruch awansował na dwunastą pozycję w ligowej tabeli. Miedziowi pozostali natomiast na piątym miejscu. W następnej kolejce Niebiescy zmierzą się przed własną publicznością z Piastem Gliwice, zaś Zagłębie zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.