Falstarty czołowych drużyn i wielki „comeback” Arsenalu

Po dwóch kolejkach piłkarskiej Premier League kompletem punktów mogą pochwalić się drużyny Chelsea Londyn i Swansea City. Wielki „comeback” zanotował dzisiaj Arsenal, który na wyjeździe zremisował z Evertonem 2:2. Od falstartu sezon rozpoczęły Athletic Bilbao i Borussia Dortmund.

Premier League

Po wspaniałym triumfie na Old Trafford ekipa Swansea pokonała przed własną publicznością Burnley 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 23. minucie Nathan Dyer. Czyste konto między słupkami „Łabędzi” zachował Łukasz Fabiański. Mimo sześciu oczek Walijczyków, liderem tabeli pozostała londyńska Chelsea, która na swoim terenie nie dała szans Leicesterowi. Na Stamford Bridge długo utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak ostateczne zwycięstwo The Blues zapewnili sobie trafieniami Costy i Hazarda. Kolejną asystę na swoim koncie zapisał nowy nabytek gospodarzy, Cesc Fabregas.

Najwięcej emocji na Wyspach dostarczyło spotkanie Evertonu z Arsenalem. W ubiegłym sezonie obie drużyny zaciekle walczyły ze sobą o prawo gry w Champions League. Ostatecznie ten zaszczyt przypadł popularnym „Kanonierom”. Ekipa z niebieskiej części Liverpoolu do przerwy prowadziła już 2:0. Najpierw Seamus Coleman silnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Garetha Barry’ego. Jeszcze przed przerwą po fantastycznym rajdzie prawą stroną boiska Romelu Lukaku, sytuację sam na sam ze Szczęsnym wykorzystał Steven Naismith. W drugiej połowie zdecydowanie groźniejsi w ofensywie byli The Gunners. Kilka dobrych okazji zmarnował Olivier Giroud, który zmienił bezproduktywnego Alexisa Sancheza. Kontaktowego gola Arsenalowi udało się zdobyć dopiero w 83. minucie, kiedy to po wstrzeleniu piłki przez Cazorlę, futbolówkę w siatce umieścił Aaron Ramsey. Chwilę przed końcem nareszcie przełamał się francuski snajper przyjezdnych. Giroud uderzeniem głową wykończył dokładne dośrodkowanie Nacho Monreala, zapewniając swojej drużynie cenny remis.

Bundesliga

Po wczorajszym zwycięstwie Bayernu nad Wolfsburgiem, dziś falstart zanotowali piłkarze Borussii Dortmund. Lepszy od ekipy z Zagłębia Ruhry okazał się Bayer Leverkusen, któremu wygraną zapewniły trafienia Bellarabiego i Kiesslinga. W spotkaniu na szczycie wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Pełne 90 minut dla gospodarzy zagrał Łukasz Piszczek, a asystę przy pierwszym golu zaliczył Sebastian Boenisch. Źle nowy piłkarski sezon rozpoczęli zawodnicy Schalke 04, którzy na inaugurację przegrali wyjazdowe spotkanie z Hannoverem. Do triumfu nad Augsburgiem przyczynił się reprezentujący barwy Hoffenheim, Eugen Polanski.

FC Koeln – Hamburger SV 0:0

Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)

– K. Bellarabi 1’ S. Kiessling 90+5’

Primera Division

Po świetnym występie przeciwko Napoli, słabo rozgrywki ligowe rozpoczęli piłkarze Athletic Bilbao. Baskowie ulegli na wyjeździe Maladze 0:1. W końcowych minutach spotkania posypały się kartki, a arbiter wykluczył z gry Dudę i Antunesa. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 35. minucie Luis Alberto, który chwilę wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego. Cały mecz w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak, a jego zespół zaledwie zremisował z Valencią 1:1.