fot. instagram.com

Piłka nożna. Artur Boruc zakończył karierę reprezentacyjną

Artur Boruc poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony swojego klubu, AFC Bournemouth, o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. 37-latek przywdziewał biało-czerwone barwy sześćdziesiąt cztery razy.


Golkiper wytłumaczył, że już od jakiegoś czasu przygotowywał się do ogłoszenia swojej decyzji. Boruc zamierza skupić się teraz na grze w klubie i walce na boiskach Premier League. Oto treść jego oświadczenia:

„Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że podjąłem decyzję, którą nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już „podeszły” wiek oraz konkurencję, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękna przygodę z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Dziękuję wszystkim szkoleniowcom z trenerem Adamem Nawałką na czele. Dziękuję kolegom piłkarzom i wszystkim sztabom szkoleniowym, z którymi miałem przyjemność współpracować. Dziękuje przyjaciołom, którzy byli ze mną na dobre i na złe. Dziękuję wszystkim, zarówno tym, którzy trzymali za mnie kciuki, jak i tym niechętnym, którzy napędzali mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dziękuję wszystkim za te kilkanaście lat wspólnych wzlotów i upadków. Mnóstwo emocji przed nami i już teraz w innej roli będę trzymał kciuki za biało-czerwonych jeszcze mocniej. Chciałbym skupić się teraz na swoim zdrowiu i pomocy kolegom z AFCB w wywalczeniu celów na ten sezon w Premiership. Dziękuję za wszystko! Artur Boruc”

Boruc debiutował w kadrze 28 kwietnia 2004 roku w towarzyskim pojedynku z Irlandią (0:0). Dwa lata później wywalczył sobie bluzę z numerem „1”. Brał udział w mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku oraz mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii dwa lata później, kiedy to był jedną z kluczowych postaci biało-czerwonych. Był także obecny na czempionacie we Francji (2016), gdzie nie zagrał jednak ani minuty. Ostatni raz w meczu o punkty wystąpił w październiku 2013 roku w przegranym spotkaniu z Ukrainą (0:1).

Sport.RIRM

drukuj