Ekstraklasa. Jagiellonia ratuje remis w końcówce ligowego szlagieru

Sporych emocji przyniósł szlagier 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. W Białymstoku miejscowa Jagiellonia zremisowała z Lechem Poznań 1:1, odbierając rywalom wygraną w ostatnich minutach meczu.

Od pierwszego gwizdka sędziego kibice zgromadzeni na stadionie w Białymstoku byli świadkami szybkiego, a co ważne – stojącego na dobrym poziomie spotkania. Akcje przenosiły się bowiem z jednej bramki pod drugą, brakowały jedynie zimnej krwi i wykończenia w najważniejszych momentach.

Sytuacja uległa zmianie w 27. minucie, kiedy Lecha na prowadzenie wyprowadził Darko Jevtić. Pomocnik zespołu gości tak szczęśliwie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, że ta minęła wszystkich zawodników walczących w polu karnym i ostatecznie wpadła do siatki obok zdezorientowanego Mariana Kelemena.

Jagiellonia zaczęła grać dopiero po przerwie. Z dobrej strony prezentował się zwłaszcza Fiodor Cernych, ale piłkarzowi gospodarzy zazwyczaj brakowało chłodnej głowy w „szesnastce” Kolejorza. Z tym problemów nie miał natomiast Arvydas Novikovas, który w 87. minucie – ku uciesze miejscowych fanów – zaskoczył defensywę poznaniaków. Reprezentant Litwy efektownym strzałem, po asyście Tarasa Romanczuka, nie dał większych szans Matusowi Putnocky’emu na skuteczną interwencję.

Chwilę później to jednak podopieczni Nenada Bjelicy mogli zadać decydujący cios. Do bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena trafił bowiem Maciej Gajos. Na szczęście dla ekipy Ireneusza Mamrota, sędzia Szymon Marciniak skorzystał z systemu VAR i dopatrzył się nieznacznego spalonego, anulując gola.

Tym samym mecz zakończył się remisem, który pozwolił Lechowi nie tylko zrównać się punktami z Górnikiem Zabrze, ale przede wszystkim wskoczyć na pierwszą pozycję w tabeli. Kolejorz ligowej stawce będzie przewodził przynajmniej do niedzieli. Jagiellonia z kolei awansowała na trzecie miejsce, a do swojego dzisiejszego rywala traci obecnie dwa oczka.