Ekstraklasa. Bezbramkowy remis w Białymstoku, Górnik wciąż w strefie spadkowej

Jagiellonia Białystok bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Podział punktów sprawił, że goście na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu wciąż znajdują się w strefie spadkowej.

Początek spotkania należał do Trójkolorowych. Jaga potrafiła dłużej utrzymać się przy piłce, lecz to goście częściej uderzali na bramkę Bartłomieja Drągowskiego. W 10. minucie Rafał Kurzawa po potężnym woleju trafił w poprzeczkę, a chwilę później Jose Kante znalazł się w sytuacji sam na sam, ale bramkarz gospodarzy w ostatniej chwili wybił piłkę na róg. Pod koniec pierwszej połowy białostoczanie podkręcili tempo gry, jednak brakowało im skuteczności. W efekcie obie ekipy schodziły do szatni bez zdobyczy bramkowej.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie i podopieczni Jana Żurka wciąż próbowali znaleźć sposób na Karol Œwiderski i Szymon Matuszekdefensywę białostoczan. Szczęścia pod bramką rywali szukali Konstantin Wasiljew oraz Kante, ale obaj solidarnie pudłowali. W 70. minucie duży błąd popełnił główny sędzia spotkania – Tomasz Musiał. Arbiter nie odgwizdał ewidentnego faulu na Dawidzie Szymonowiczu, kiedy ten w polu karnym Górnika został trafiony w twarz przez Szymona Matuszka. Do końcowego gwizdka żadna z drużyn nie potrafiła zadać decydującego ciosu i mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

Górnik nie zdołał powtórzyć wyczynu z poprzedniej kolejki, kiedy to po raz pierwszy w rundzie wiosennej zgarnął komplet punktów, wygrywając na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Zabrzanie, zdobywając jedno oczko, co prawda wyprzedzili w tabeli imienniczkę z Łęcznej, ale wciąż plasują się w strefie spadkowej. Jagiellonia natomiast zajmuje 12. miejsce z pięcioma punktami przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem.