fot. PAP/Andrzej Grygiel

MŚ Dywizji 1A. Koniec marzeń o elicie, Polska uległa Korei Płd.

Reprezentacja Polski poniosła drugą porażkę w rozgrywanych w Katowicach mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie. Lepsi od biało-czerwonych okazali się zdecydowanie niżej notowani zawodnicy Korei Południowej. Gospodarzom turnieju pozostała już tylko walka o utrzymanie.


Nie tak miała wyglądać postawa podopiecznych Jacka Płachty podczas turnieju. Pojedynek z Koreą Płd. brutalnie zweryfikował nadzieje polskich hokeistów na powrót do elity. Biało-czerwoni ulegli rywalom aż 1:4 i jeśli chcą utrzymać się w dywizji 1A muszą szukać punktów w pojedynkach ze Słoweńcami, Austriakami i Japończykami.

Matt Dalton i Patryk WronkaPierwsza tercja nie zapowiadała późniejszej katastrofy. Po 20 minutach Polacy remisowali z rywalami 0:0 i wciąż mieli szanse na ostateczny triumf. Decydujący dla losów meczu okazał się początek drugiej odsłony. Koreańczycy wyraźnie podkręcili tempo, a do siatki krążek dwukrotnie skierował pochodzący z Kanady Michael Swift.

Sang Woo Sin, Maciej Kruczek, Rados³aw GalantBiało-czerwoni, choć zdecydowanie ruszyli do ataku, wciąż zapominali o obronie. Kilkukrotnie swój kunszt bramkarski musiał zaprezentować Przemysław Odrobny. W trzeciej tercji gospodarzom nareszcie udało się przedrzeć przez defensywę gości. Krążek wywalczył Grzegorz Pasiut, który pewnym strzałem zdobył kontaktowego gola. Przyjezdni odpowiedzieli w 51. minucie, kiedy to dokładnym uderzeniem z dystansu po raz kolejny popisał się Swift. Gdy na lodowisku nie było już polskiego bramkarza, triumf swojej drużyny przypieczętował Sang-Wook Kim.

Jutro Polaków czeka dzień wolny. We wtorek hokeiści Jacka Płachty zmierzą się ze Słoweńcami, którzy typowani są do ostatecznego triumfu w mistrzostwach.

* * *

Polska – Korea Południowa 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Grzegorz Pasiut 49’ – Michael Swift 22’ 25’ 51’ Sang-Wook Kim 59’

Polska: Odrobny – Bychawski, Dronia, Zapała, Malasiński, Kolusz – Borzęcki, Pociecha, Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Kotlorz, Bryk, Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Kruczek, Wajda, Bagiński, Urbanowicz, Galant
Kary: 6 minut

Korea Płd.: Dalton – Kim, Young, Kim, Kim, Radunske – Lee, Regan, Shin, Cho, Swift – Seo, Oh, Shin, Park, Ahn – Kim, Lee, Sin, Kim
Kary: 4 minuty

Sport.RIRM

drukuj