Piłka ręczna. Dramatyczny mecz i zwycięstwo Polaków nad Niemcami

Polscy szczypiorniści pokonali 25:24 Niemców w pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata. Podopieczni Michaela Bieglera zagrali bardzo słabo w pierwszej połowie, zaś w drugiej części gry zaprezentowali się zdecydowanie lepiej. Taka huśtawka formy nie napawa optymizmem przed rewanżem w Magdeburgu.

Dwumecz z Niemcami jest batalią o udział w mistrzostwach globu, które odbędą się w Katarze. Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów nie jest już tak silna, jak jeszcze kilka lat temu. W kadrze prowadzonej przez Michaela Bieglera doszło do odmłodzenia składu, jednak dalej czołową rolę w zespole narodowym główne role w dalszym ciągu odgrywają rutyniarze: Sławomir Szmal, Karol Bielecki czy Michał Jurecki.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi. Po 11 minutach na tablicy wyników widniał remis 4:4. W kolejnych fragmentach meczu Polacy zupełnie zatracili skuteczność w ataku. Niemcy w tym czasie rzucili nam kilka bramek i gdyby nie znakomita dyspozycja Szmala, polscy szczypiorniści przegrywaliby dużo wyżej. Ostatecznie po pierwszej połowie gry biało- czerwoni przegrywali 9:12.

Po przerwie podopieczni Michela Bieglera zaczęli odrabiać straty. Nasi reprezentanci w końcu skutecznie wykańczali akcje pod bramką przeciwnika. Około 40 minuty meczu po raz pierwszy prowadzenie objęli Polacy (16:15). Biało- czerwoni nie zwalniali tempa i kilka minut później wygrywali już różnicą trzech bramek (19:16). W kolejnych minutach do głosu ponownie doszli Niemcy, którzy zdołali doprowadzić do remisu 24:24. Bohaterem ostatniej akcji został Bartosz Jurkiewicz, który oddał zwycięski rzut sześć sekund przed końcem spotkania. Na wyrównanie rywalom zabrakło czasu.

Polscy szczypiorniści w pojedynku rewanżowym będą bronić jednobramkowej zaliczki. To spotkanie zostanie rozegrane 14 czerwca w Magdeburgu.

Polska – Niemcy 25:24 (9:12)

Polska: Szmal – Gliński 1, Bielecki, Wiśniewski, B. Jurecki 6/6, M. Jurecki 2, Grabarczyk, Jurkiewicz 7, Syprzak 1, Daszek 2, Orzechowski 2, Szyba 3, Chrapkowski 1.

Niemcy: Bitter, Heinevetter – Kneer, Gensheimer 4, Sellin, Wiencek 1, Danner, Glandorf 3, Pekeler 2, Groetzki 4, Allendorf 1/1, Weinhold 2, Kneule 2, Kraus 5, Fath, Haas.