Prezydent Duda spotkał się z piłkarzami reprezentacji Polski

Prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek odwiedził w Arłamowie piłkarską reprezentację Polski, przygotowującą się do mistrzostw Europy we Francji, powiedział, że jest dumny z tego zespołu. „Cieszę się, że mamy taką drużynę” – dodał.

– Nastroje są bojowe i jest pełny optymizm. Atmosfera w kadrze, powiedziałbym, jest doskonała. Wierzymy w to, że będzie sukces. Powiedziałem piłkarzom, że chcę być na meczu finałowym – mówił Andrzej Duda po spotkaniu z piłkarzami.

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski w imieniu drużyny wręczył prezydentowi koszulkę z numerem 9 oraz nazwiskiem Duda. Piłkarze oraz sztab szkoleniowy otrzymali od prezydenta spinki do mankietów, w kształcie orzełka.

Jestem bardzo wdzięczny. Dla mnie, jako kogoś, kto przecież też grał w piłkę, jakby nie było, to bardzo miłe spotkanie. Najbardziej cieszy mnie atmosfera, bo wszyscy podkreślają, że jest bardzo dobra. To jest najważniejsze – mówił prezydent.

Zapowiedział, że być może będzie na meczu biało-czerwonych z Irlandią Północną w Nicei 12 czerwca.

Na pewno będę chciał odwiedzić naszych piłkarzy na jakimś meczu. Nigdy nie typuję wyników. Zawsze trzymam kciuki i wierzę w to, że będzie dobrze. Jestem z piłkarzami cały czas, niezależnie od wyniku. Myślę, że to jest najważniejsze, aby czuli nasze wsparcie. Kibice bardzo mocno wspierają naszą reprezentację, która jest naprawdę wspaniała – podkreślił prezydent.

„Jestem dumny z tego zespołu. Przede wszystkim dlatego, że uważam, że pięknie przeszli eliminacje. To nie był wymęczony sukces. To był taki sukces, że chyba wszyscy odczuwaliśmy, że to im się należało. Cieszę się, że mamy taką drużynę” – dodał.

O godzinie 21.00 selekcjoner Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę. To oznacza, że trzech zawodników nie poleci z drużyną narodową do Francji.

Około południa zgrupowanie w Arłamowie opuścił Maciej Rybus, którego z udziału w Euro 2016 wykluczyła kontuzja barku.

To zawsze przykra sprawa. Młody zawodnik pracuje cały czas na ten sukces. Przecież zagranie w mistrzostwach Europy to jest marzenie wielu, jeżeli nie wszystkich zawodników. Taka kontuzja, która eliminuje w ostatniej chwili, to zawsze jest osobisty dramat. Ale trzeba być życiowym optymistą. Jeżeli nie teraz, to może w mistrzostwach świata – skomentował prezydent.

Biało-czerwoni po zgrupowaniu w Arłamowie zagrają dwa mecze towarzyskie – 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, kiedy to gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj