Ministerstwo Skarbu Państwa ma strategię współpracy państwowych firm

Polski Holding Nieruchomości chce wynajmować biura innym firmom Skarbu Państwa, PZU wszystkie ubezpieczać, a Orlen stawia na projekty z Pocztą Polską i PKO BP. Taką strategię rządu, już w lutym, zapowiadał minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz.

Podkreślał on, że docelowo w miejsce resortu powstanie holding skupiający spółki strategiczne dla interesów państwa. Szef resoru skarbu wyjaśniał, że powinny one zawierać długoterminowe kontrakty między sobą – tak, by pieniądze pozostawały w państwowym krwiobiegu i mogły być wykorzystywane do finansowania innych potrzeb kraju. Tymi posunięciami zaniepokojone są prywatne podmioty gospodarcze.

Ekonomista i poseł Janusz Szewczak mówi, że preferowane przez rząd własnych podmiotów gospodarczych są działaniami wyczekiwanymi.

Bardzo racjonalne rozwiązania, polegające na ogromnych oszczędnościach, na tym, że daje się zarobić polskim firmom. Tak, jak w firmie rodzinnej – jeśli można ograniczyć koszty poprzez dokonywanie zakupów czy innych usług u członków rodziny, to się to robi, bo to jest racjonalne i oszczędne. Oczywiście, nie dziwi rozpacz tych, którzy robili dotychczas fantastyczne interesy na Polakach – strzygli nas do gołej skóry, a potem transferowali pieniądze za granicę. To są rozwiązania absolutnie racjonalne z punktu widzenia ekonomicznego – podkreśla Janusz Szewczak.

Poseł dodaje, że mechanizmy, które chce wprowadzić funkcjonują w większości państw europejskich. Polski Holding Nieruchomości chce oferować powierzchnię biurową, ale także magazynową czy mieszkania służbowe na wynajem nie tylko spółkom Skarbu Państwa, ale wszelkim innym podmiotom publicznym.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl