NSZZ „Solidarność” RI nie chce prywatyzacji spółki Elewarr

Rolnicza „Solidarność” broni spółki Elewarr, apelując do posłów o odrzucenie poprawki Senatu do ustawy o Agencji Rynku Rolnego, która nakazuje przekazanie spółki Ministrowi Skarbu Państwa. O sprawie informuje „Nasz Dziennik”.

Elewarr obecnie w całości należy do Agencji Rynku Rolnego, która podlega Ministrowi Rolnictwa. Związkowcy z rolniczej „Solidarność” są przeciwni oddaniu spółki pod kontrolę resortu skarbu.

Jerzy Chróścikowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI podkreśla, że będzie to prowadzić do prywatyzacji tego przedsiębiorstwa.

– Spółka Elewarr, która jest spółką strategiczną, która reguluje rynek zbóż, która daje szansę tej stabilizacji na tym rynku – to ją się chce w tej chwili jak najszybciej sprzedać i daje się błahe uzasadnienia. Moim zdaniem za tym się kryje coś jeszcze. Chyba idą za tym pieniądze do Ministra Finansów i jeszcze zlikwidowanie konkurencji, która powoduje, że dzisiaj jeszcze jakiś wpływ mamy na ceny. Panowie posłowie, odrzućcie tę poprawkę i zachowajcie się tak jak w Sejmie, bo Sejm wcześniej odrzucił tę propozycję rządową, przyjęliście kompromis, który mówi, że nie wolno tego robić, bo było już to stanowisko rządowe i teraz zróbcie to samo – apeluje senator Jerzy Chrościkowski.

NIK postulowała likwidację spółki Elewarr. Izba negatywnie oceniła sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad spółką przez prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Kontrolerzy stwierdzili także, że Elewarr przestał pełnić kluczowa rolę w stabilizacji rynku zbóż oraz przechowywaniu zapasów interwencyjnych Unii Europejskiej.

 

 

RIRM TV Trwam News

drukuj