Obywatelski projekt ustawy „Stop Aborcji” kolejny raz w Sejmie 

Posłowie zajmą się obywatelskim projektem ustawy „Stop aborcji”. Projekt całkowicie zakazujący w Polsce zabijania nienarodzonych dzieci został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Podpisało się pod nim 400 tys. osób.

Według ustawy o wykonywaniu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej – po stwierdzeniu ważności podpisów projekt musi być przedłożony do pierwszego czytania w ciągu 3 miesięcy od ich złożenia, czyli do 3 października br.

Jak podkreśla Kaja Godek, z Fundacji Pro Prawo do życia opinia publiczna w Polsce przesuwa się w stronę pro life, wzrasta świadomość także wśród polityków.

– Czas przedwyborczy to jest bardzo dobry moment, żeby pokazywać posłom, czego ludzie chcą. Posłowie są wtedy szczególnie wyczuleni na słuchanie głosu społeczeństwa. Inicjatywa z 2013 roku rzeczywiście upadła w pierwszym czytaniu, ale była też okazją do tego, żeby poruszyć trudny temat aborcji eugenicznej. Myślę, że wtedy dużo osób udało się przekonać do tego, że to jest zło. Także udało się przekonać osoby, które miały ambiwalentny stosunek do tego. Dzisiaj trudno znaleźć osobę, która tak otwarcie by mówiła, że zabijanie dzieci, np. z zespołem Downa, to jest dobra rzecz. Widać, że te inicjatywy mają efekty. Nawet jeżeli Sejm traktuje je troszeczkę per nogam, to przynosi to pozytywne skutki w postaci zmian w świadomości społecznej – zauważa Kaja Godek.      

To już czwarta inicjatywa ustawodawcza promowana przez Fundację. Wcześniejsze projekty obywatelskie zostały odrzucone przez Sejm. Celem projektu jest wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu tzw. aborcji – niezależnie od stanu zdrowia dziecka czy okoliczności jego poczęcia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl