fot. PAP/EPA

Bundesliga. Rozgrywki wrócą do gry już w pierwszej połowie maja?

Rosną szanse na stosunkowo szybki powrót Bundesligi do gry. Rozgrywki mają zostać wznowione w pierwszej połowie maja. 


Przypomnijmy – Bundesliga nie gra od 11 marca. W ostatnim meczu Borussia Moenchengladbach, już przy pustych trybunach, pokonała na własnym stadionie 1. FC Koeln 2:1. Rozgrywki przerwano zatem po 25. kolejce.

Z dnia na dzień rosną jednak szanse na stosunkowo szybki powrót do rywalizacji. Wydaje się bowiem, że Niemcy szczyt pandemii koronawirusa mają już za sobą, choć tamtejsi epidemiolodzy mówią jedynie o zahamowaniu rozprzestrzenienia się Covid-19.

Na 23 kwietnia zaplanowano spotkanie przedstawicieli niemieckich klubów, którzy będą debatować nad terminem wznowienia 1. i 2. Bundesligi. Tydzień później kolejne decyzje wyda niemiecki rząd. Jednym z mocniej rozważanych wariantów jest powrót do gry 9 maja.

Już teraz wiadomo, że jeżeli nasi zachodni sąsiedzi dokończą sezon, to bez udziału kibiców, ponieważ do 31 sierpnia obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych.

Liderem rozgrywek jest Bayern Monachium. Podopieczni Hansiego Flicka drugą w tabeli Borussię Dortmund wyprzedzają o cztery punkty. Podium zamyka RB Lipsk.

Sport.RIRM

drukuj