Polacy za granicą. Kolejna bramka Lewandowskiego, Bayern lepszy w sparingu od Realu

Kolejnego gola w ramach towarzyskiego International Champions Cup zdobył Robert Lewandowski. Reprezentant Polski został wybrany również na „piłkarza meczu”, a jego Bayern Monachium pokonał Real Madryt 3:1.

Snajper Bawarczyków – podobnie jak w starciu z Arsenalem Londyn (1:2) – pojawił się na boisku zaraz po przerwie, zastępując Thomasa Muellera. W 67. minucie wpisał się na listę strzelców. Niklas Suele popisał się świetnym, długim podaniem do Lewandowskiego, a ten – mimo że miał na plecach Javiera Sancheza – obrócił się z piłką, wypracował sobie niewielką przestrzeń do uderzenia i zdobył swoją drugą bramkę w International Champions Cup.

Polak w tym momencie podwyższył na 2:0, a ostatecznie Bayern zwyciężył 3:1. Naszego rodaka wybrano przy okazji na „piłkarza meczu”.

W między czasie gole dla mistrzów Niemiec zaliczyli również Corentin Tolisso oraz Serge Gnabry. Real stać było tylko na honorowe trafienie w końcówce spotkania, autorstwa Rodrygo. Młody Brazylijczyk znakomitym strzałem z rzutu wolnego zmniejszył rozmiary porażki. W zespole ze stolicy Hiszpanii nieoficjalny debiut zanotował Eden Hazard. Belg został zmieniony po pierwszej połowie.

Kolejny mecz na amerykańskiej ziemi podopieczni Niko Kovaca rozegrają w nocy z wtorku na środę (24 lipca, godzina 03:00 czasu polskiego). Ich rywalem będzie AC Milan.