Ekstraklasa. Lech nadal liderem

Piłkarze Lecha Poznań utrzymali pozycję lidera piłkarskiej TMobile Ekstraklasy. Kolejorz pokonał przed własną publicznością Pogoń Szczecin 1:0 w meczu 35. kolejki tych rozgrywek. Podopieczni Macieja Skorży na dwie serie przed zakończeniem sezonu wyprzedzają warszawską Legię o punkt.

Poznaniacy przystępowali do tego pojedynku ze świadomością, iż muszą wygrać, aby utrzymać przewagę nad Legią. Podopieczni Henninga Berga swoje spotkanie zakończyli zanim rozpoczęła się rywalizacja przy Bułgarskiej. Mistrzowie Polski pokonali przed własną publicznością Wisłę Kraków 1:0 i mocno liczyli na potknięcie Kolejorza.

Piłkarze Macieja Skorży stłamsili Pogoń już od pierwszych minut tego pojedynku. W 9. minucie wyborną sytuację na strzelenie gola zmarnował Zaur Sadajew. Czeczen dostał dobre podanie od Kaspera Hamalainena, ale mając przed sobą prawie pustą bramkę nie uderzył najlepiej i piłkę zdołał wybić Adam Frączczak. Napastnik Lecha kilka minut później próbował ponownie, jednak chybił minimalnie.

Portowcy przebudzili się z letargu dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy. Najpierw bardzo dobrze z rzutu wolnego przymierzył Ricardo Nunes, jednak świetną interwencją popisał się Maciej Gostomski. Chwilę potem w znakomitej sytuacji przed bramką przeciwnika znalazł się Rafał Murawski, ale z dziesięciu metrów fatalnie skiksował. Poznaniacy zaskoczyli szczecinian tuż przed zejściem do szatni. Szymon Pawłowski zagrał na piętnasty metr do Karola Linetty’ego, a ten pokonał Dawida Kudłę.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej części gry kolejną dogodną okazję na bramkę zmarnował Sadajew, który przegrał pojedynek sam na sam z Kudłą. Im bliżej końca meczu, tym Kolejorz coraz bardziej nastawiał się na pilnowanie korzystnego wyniku. Tę sytuację próbowała wykorzystać Pogoń, która kilka razy groźnie zaatakowała.

W 76. minucie bardzo groźnie uderzał Łukasz Zwoliński, ale Gostomski obronił ten strzał. Ostatnie minuty spotkania upłynęły pod znakiem ataków gości. W ich poczynaniach brakowało jednak piłkarskiej, jakości. Lech obronił skromne prowadzenie i zapisał na swym koncie niezwykle istotne trzy punkty.

Podopieczni Macieja Skorży na dwie kolejki przed końcem sezonu mają 39 punktów i o jedno oczko wyprzedzają Legię Warszawa. Pogoń zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów.