Ekstraklasa. Podział punktów przy Kałuży, Cracovia w strefie spadkowej

Cracovia zremisowała przed własną publicznością z BrukBet Termalicą Nieciecza 1:1 w ramach 14. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gol zdobyty przez Vlastimira Jovanovicia w 90. minucie meczu sprawił, że Pasy znalazły się w strefie spadkowej ligowej tabeli.

Zwycięstwo Piasta Gliwice (2:1 z Wisłą Płock) sprawiło, że Cracovia i Termalica walczyły o to, aby nie znaleźć się w strefie spadkowej. Kibice Pasów przed dzisiejszym spotkaniem liczyli na to, że ich zespół zacznie wspinaczkę w górę tabeli wygraną nad drużyną z Niecieczy. Podobne aspiracje miały również Słonie, które tylko jednym punktem wyprzedzały krakowian.

Początek meczu był bardzo spokojny. Zarówno gospodarze, jak i goście próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką rywala, jednak robili to bardzo nieudolnie. Po niespełna kwadransie gry z inicjatywą wyszli miejscowi. Grzegorz Sandomierski dalekim wykopem rozpoczął kontratak. Piłka trafiła do Javiego Hernandeza, który nie wykorzystał jednak okazji i uderzył ponad poprzeczką. Dalsza część pierwszej połowy toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie okazji strzeleckich i do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron zrobiło się znacznie ciekawiej. Patryk Misak podał w pole karne do Łukasza Piątka, ale ten nie trafił w światło bramki. Chwilę później po rzucie rożnym zakotłowało się w „szesnastce” Termaliki. Wykorzystać to chciał Michał Helik, jednak ten strzelił tylko w słupek.

Cracovia coraz bardziej naciskała, aż w końcu w 82. minucie padł dla niej gol. Szymon Drewniak z rzutu wolnego dorzucił futbolówkę w pole karne. Jako pierwszy dopadł do niej Michał Helik, który efektownym uderzeniem piętą wpisał się na listę strzelców.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Michała Probierza w końcu zaczną wspinać się w górę tabeli, na ziemię wszystkich kibiców Pasów sprowadził Vlastimir Jovanović. W doliczonym czasie gry piłka po próbie Łukasza Piątka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi bośniackiego pomocnika, a ten bez problemów doprowadził do remisu.

Podział punktów sprawił, że Cracovia z dwunastoma punktami na koncie znalazła się w strefie spadkowej, tuż nad Pogonią Szczecin. Termalica z kolei pozostała na trzynastym miejscu i ma oczko przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem.