fot. PAP/Andrzej Grygiel

Transfery. Damian Kądzior w Dinamie Zagrzeb

Damian Kądzior zamienił Górnik Zabrze na Dinamo Zagrzeb. Z nowym pracodawcą związał się 3-letnią umową.


To był doskonały sezon w wykonaniu Damian Kądziora. Po bardzo udanym roku spędzonym w Wigrach Suwałki wychowanek Jagiellonii Białystok zamienił I ligę na Ekstraklasę i grę w Górniku Zabrze. W 37 meczach zdobył 9 goli, a to musiało przyciągnąć uwagę selekcjonera Adama Nawałki. Kądzior znalazł się w szerokiej kadrze na mundial. Do Rosji już jednak nie poleciał.

Brak powołania nie przeszkodził mu w znalezieniu nowego pracodawcy. Starał się o niego Nenad Bjelica i dopiął swego. Były szkoleniowiec Lecha Poznań, a obecnie Dinama Zagrzeb ściągnął polskiego pomocnika do Chorwacji. Już wcześniej do drużyny dołączył inny zawodnik z Ekstraklasy – Emir Dilaver.

Dinamo Zagrzeb uruchomiło klauzulę odstępnego za Kądziora. Do Zabrza popłynęła kwota ponad 81 tys. euro. To nic w porównaniu z wartością rynkową pomocnika. Portal transfermarkt.pl wycenia go na kwotę blisko 9 razy wyższą.

Damian Kądzior podpisał z nowym pracodawcą 3-letnią umowę. W drużynie mistrza Chorwacji ma zastąpić Daniego Olmo, którym mocno interesuje się m.in. CF Valencia. Występy w Zagrzebiu zagwarantują Polakowi udział w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Sport.RIRM

drukuj