Ekstraklasa. Zagłębie na remis z Cracovią

Remisem 1:1 zakończyło się niedzielne starcie Zagłębia Lubin z Cracovią. Oba gole padły w pierwszej połowie spotkania. Na listę strzelców wpisali się Damjan Bohar oraz Rafael Lopes.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Miedziowi, którzy z gola mogli cieszyć się już w 5. minucie meczu. Damjan Bohar dostał piłkę przed polem karnym od Patryka Tuszyńskiego, ułożył sobie ją na prawej nodze i płaskim strzałem z dwudziestu metrów pokonał Lukasa Hrosso.

Pasy nie zraziły się takim obrotem sprawy. Cierpliwie budowały swoje akcje, a w 23. minucie – po jednej z nich – doprowadziły do remisu. W roli głównej wystąpił nowy nabytek klubu, Rafael Lopes. Portugalczyk wykorzystał podanie Pellego van Amersfoorta i w sytuacji sam na sam poradził sobie bez większych problemów z Konradem  Forencem.

Po obiecującym początku, w dalszej fazie spotkania niewiele już ciekawego działo się na boisku. Żaden z zespołów nie potrafił przejąć inicjatywy. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie, a czystych okazji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo.

Jedyna godna uwagi akcja miała miejsce w 69. minucie, gdy po uderzeniu Sergiu Hancy futbolówka ugrzęzła w siatce gospodarzy. Sędzia Mariusz Złotek dopatrzył się jednak spalonego stojącego przez Konradem Forencem zawodnika i gola ostatecznie nie uznał.

W efekcie mecz w Lubinie zakończył się podziałem punktów. W następnej kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, natomiast Cracovia zmierzy się przed własną publicznością z ŁKS-em Łódź.

***

Zagłębie Lubin Cracovia 1:1 (1:0)
Damjan Bohar 5’ – Rafael Lopes 23’

Zagłębie: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balić – Łukasz Poręba (80′ Dawid Pakulski), Jakub Tosik – Alan Czerwiński (80′ Bartłomiej Pawłowski), Filip Starzyński, Damjan Bohar (86′ Patryk Szysz) – Patryk Tuszyński

Cracovia: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Niko Datković, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka (75′ Diego Ferraresso) – Janusz Gol (63′ Sylwester Lusiusz) – Bojan Cecarić (46′ Sergiu Hanca), Pelle van Amersfoort, Milan Dimun, Mateusz Wdowiak – Rafael Lopes

Żółte kartki: Janusz Gol, Sylwester Lusiusz (Cracovia)