Polacy za granicą. Robert Lewandowski z 22. ligowym trafieniem w obecnym sezonie

Bayern Monachium skromnie, bo 1:0, pokonał na wyjeździe FC Augsburg. O wszystkim przesądził rzut karny wykorzystany przez Roberta Lewandowskiego w pierwszym kwadransie spotkania.

FC Augsburg – Bayern Monachium 0:1 (0:1)
Robert Lewandowski 13′(k.)

Była 13. minuta meczu, gdy Rami Khedira kopnął we własnym polu karnym Lucasa Hernandeza i sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. „Jedenastkę” pewnie – w swoim stylu – wykorzystał Robert Lewandowski. Strzegący bramki gospodarzy Rafał Gikiewicz nie miał nic do powiedzenia. Polski golkiper rzucił się w prawy róg, a snajper „Bawarczyków” uderzył w przeciwnym kierunku.

Tym samym „Lewy” zaliczył swojego już 22. gola w bieżącym sezonie Bundesligi. Dokonał tego raptem w 16 występach. Drudzy w klasyfikacji strzelców Erling Haaland z Borussii Dortmund, Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt oraz Wout Weghorst z VfL Wolfsburg mają na koncie „zaledwie” po 12 trafień.

Bayern ostatecznie wygrał z Augsburgiem 1:0, a kapitan reprezentacji Polski przebywał na boisku do 67. minuty. 32-letni napastnik opuszczał murawę z grymasem bólu, zastąpił go Corentin Tolisso. Drużyna Heiko Herrlicha mogła doprowadzić do remisu, ale kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry rzutu karnego na gola nie zamienił Alfred Finnbogason, uderzając w słupek.

Dzięki zwycięstwu, podopieczni Hansiego Flicka zakończyli pierwszą rundą ligowych rozgrywek na pozycji lidera z czteropunktową przewagą nad drugim w stawce RB Lipsk. Już w najbliższą niedzielę (24 stycznia, godzina 15:30) mistrzowie Niemiec zmierzą się natomiast na wyjeździe z ostatnim w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen.