Polacy za granicą. 3. gol Karola Linetty’ego w Seria A

Karol Linetty zdobył swojego trzeciego gola na boiskach Seria A w sezonie 2018/2019. Na listę strzelców wpisał się w wygranym przez Sampdorię wyjazdowym meczu z Sassuolo (5:3).

Reprezentant Polski znów był jednym z wyróżniających się piłkarzy Sampdorii, czym na pewno dał do myślenia selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi przy ustaleniu wyjściowej „jedenastki” na zbliżające się wielkimi krokami spotkanie z Austrią (czwartek, 21 marca) w ramach eliminacji Euro 2020.

Była 39. minuta, kiedy to Karol Linetty otrzymał podanie od Gregoire’a Defrela i płaskim strzałem z osiemnastu metrów pokonał Andreę Consigliego. Dla defensywnego pomocnika był to trzeci w obecnym sezonie, a siódmy w ogóle gol na boiskach Serie A.

Były zawodnik Lecha Poznań dał o sobie znać jeszcze w 72. minucie, gdy zaliczył asystę przy trafieniu Manolo Gabbiadiniego. Ostatecznie Sampdoria pewnie rozprawiła się z Sassulo, zwyciężając na wyjeździe 5:3. Linetty rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym, podobnie jak Bartosz Bereszyński.