Liga Europy. Legia z awansem do fazy grupowej!

Legia Warszawa – po raz pierwszy od sezonu 2016/2017 – zagra w fazie grupowej europejskich pucharów. Mistrzowie Polski zagrają jesienią w grupie Ligi Europy dzięki wygranej w rewanżowym meczu IV rundy eliminacyjnej ze Slavią Praga 2:1.

Stołeczny zespół przed tygodniem dość niespodziewanie zremisował 2:2 ze Slavią na terenie rywala, co dawało duże nadzieje na korzystny wynik w rewanżu w Warszawie.

Zanim mecz na Łazienkowskiej na dobre się rozkręcił, piłkarze z Pragi już musieli grać w osłabieniu. Już w 3. minucie za brutalne wejście w nogi Andre Martinsa czerwoną kartkę zobaczył Tomáš Holeš. Legia próbowała wykorzystać osłabienie rywala. W 13. minucie minimalnie chybił Filip Mladenović. Swoje okazje mieli jednak również goście. Sam na sam z Arturem Borucem znalazł się Stanislav Tecl, jednak lepszy w tej sytuacji okazał się bramkarz mistrzów Polski. W odpowiedzi z 16 metra uderzał Mladenović, jednak posłał piłkę obok słupka. W 30. minucie z dalszej odległości strzelał Artur Jędrzejczyk, jednak dobrze w bramce spisał się Ondřej Kolář. Kilka minut później Jędrzejczyk umieścił futbolówkę w siatce gości, jednak w momencie podania znajdował się na wyraźnym spalonym. Tuż przed przerwą grająca w „10” Slavia wyszła na prowadzenie. Pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Ubong Ekpay.

Artur Boruc zapisał na swoim koncie kluczową interwencję w 53. minucie spotkania, kiedy to odbił nogą strzał Tecla. Kilka minut później Legia doprowadziła do wyrównania. Gola zdobył Mahir Emreli, który skutecznie wykończył głową centrę Rafaela Lopesa. W 64. minucie Kolář popisał się znakomitą interwencją po strzale Lopesa. W 70. minucie czeski bramkarz był już bezradny. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego Mladenović zagrał na dalszy słupek, a tor lotu piłki minimalnie zmienił Emreli, kompletnie myląc golkipera gości. W doliczonym czasie gry mistrzowie Polski mogli mówić o dużym szczęściu, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z kilku metrów spudłował Peter Olayinka. Ostatecznie Legia zwyciężyła 2:1 i to ona mogła cieszyć się z awansu do fazy grupowej Ligi Europy.