Serie A. Rewelacja sezonu zremisowała z Milanem

Remisem 2:2 zakończył się mecz 11. kolejki piłkarskiej Serie A pomiędzy Sampdorią Genua a AC Milanem. Rossoneri dzięki temu częściowo zrehabilitowali się za porażkę w poprzedniej ligowej potyczce z Palermo. Podopieczni Filippo Inzaghiego kończyli to spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Daniele Bonery.

AC Milan po niezłym początku sezonu w ostatnich potyczkach wyraźnie złapał zadyszkę. Zespół z Mediolanu nie zdobył kompletu punktów od trzech kolejek, w 10. serii gier niespodziwanie przegrywając u siebie z Palermo 0:2. Sampdoria to największe zaskoczenie bieżących rozgrywek. Ekipa z Genui do tej pory w lidze poniosła porażkę tylko raz – w 9. kolejce w wyjazdowej konfrontacji z Interem Mediolan.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Milanu. Goście wyszli na prowadzenie w 10. minucie gry, a na listę strzelców wpisał się Stephan El Shaarawy. W kolejnych minutach więcej z gry mieli jednak gospodarze i dzięki temu doprowadzili do remisu tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania. Gola do szatni zdobył Stefano Okaka.

Sampdoria poszła za ciosem na początku drugiej części meczu. W 51. minucie na bramkę gości uderzył Pedro Obiang, a skuteczną dobitką popisał się Eder. Milan nie załamał się takim obrotem sprawy i ruszył do odrabiania strat. W 65. minucie we własnym polu karnym ręką trącił piłkę Djamel Mesbah i sędzia podyktował rzut karny dla Rossonerich. Jedenastkę na gola zamienił Jeremy Menez. Od 85. minuty podopieczni Filippo Inzaghiego musieli grać w dziesiątkę. Z boiska wyrzucony został obrońca Daniele Bonera. Drużyna gospodarzy mogła wykorzystać ten fakt, ale w końcówce spotkania Diego Lopez w dobrym stylu wybronił uderzenie Roberto Soriano.

Po dzisiejszym remisie w Genui Milan zajmuje siódme miejsce w tabeli ligi włoskiej z dorobkiem 17 punktów. Sampdoria do tej pory zdobyła trzy oczka więcej i plasuje się na trzeciej pozycji w bieżących rozgrywkach.

Sampdoria Genua AC Milan 2:2 (1:1)
S. Okaka 45′ Eder 51′ – S. El Shaarawy 10′ J. Menez 65′ (k.)

Sampdoria: Romero – De Silvestri, Gastaldello, Silvestre (83′ Regini), Mesbah – Soriano, Obiang (90+1′ Bergessio), Duncan (67′ Rizzo) – Gabbiadini, Okaka, Eder

Milan: Lopez – Bonera, Mexes, Rami, De Sciglio – Essien, de Jong, Bonaventura – Honda (59′ Torres), Menez (87′ Poli), El Shaarawy

Czerwona kartka: Daniele Bonera (Milan) 85’