Primera Division. Barcelona w końcu zwycięska, Real gromi rywali

FC Barcelona po dwóch ligowych porażkach z rzędu tym razem pokonała na wyjeździe Almerię 2:1 w spotkaniu 11. kolejki Primera Division. Swój mecz bardzo wysoko wygrał Real Madryt. Królewscy rozbili u siebie Rayo Vallecano aż 5:1. Swoją 18. bramkę w lidze zdobył Cristiano Ronaldo.

UD Almeria Vs. FC BarcelonaPo przegranych potyczkach z Realem oraz Celtą trener Dumy Katalonii Luis Enrique postanowił dokonać kilku zmian w podstawowym składzie. Od pierwszej minuty na boisku zameldowali się m.in. Adriano, Rafinha czy Munir El-Haddadi. Na ławce rezerwowych zasiedli zaś: Luis Suarez, Neymar i Gerard Pique. Rywal Barcelony – Almeria –  to drużyna z dolnej części tabeli ligi hiszpańskiej, więc to Barca była faworytem tego pojedynku. Pierwsze kilkanaście minut gry upłynęło zgodnie z przewidywaniami – gospodarze oddali inicjatywę rywalom, swoich szans szukając w kontrataku. Podopieczni Luisa Enrique poważnie nastraszyli bramkarza Almerii w 29. minucie – strzelał Ivan Rakitić, a dobitka Leo Messiego zatrzymała się na poprzeczce.

Argentyńczyk sprokurował bramkę dla drużyny przeciwnej w 37. minucie, kiedy to po jego stracie miejscowi wyprowadzili kontrę, zakończoną skutecznym strzałem Thievy’ego Bifoumy. Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem Almerii 1:0.Trener gości zareagował bardzo szybko, od początku drugiej części gry wprowadzając na boisko swoich asów: Neymara oraz Suareza. Pierwszą dobrą okazję zmarnował Urugwajczyk, uderzając piłką w poprzeczkę. To, co nie udało się byłemu napastnikowi Liverpoolu, stało się udziałem reprezentanta Brazylii w 73. minucie. Wtedy to Neymar wykończył znakomitą akcję… Suareza. Chwilę potem Barcelona powinna już prowadzić 2:1, ale Messi trafił… w poprzeczkę. Rozstrzygający gol padł w 82. minucie. Luis Suarez dograł do dobrze ustawionego Jordiego Alby, a ten skutecznie zamknął akcję. Duma Katalonii nie zachwyciła grą, ale dopisała sobie trzy punkty i w ligowej tabeli wskoczyła na drugie miejsce z dorobkiem 25 punktów.

Real Madrid vs. Rayo VallecanoLiderem Primera Division w dalszym ciągu pozostaje Real Madryt. Podopiecznym Carlo Ancelottiego dzisiejszego wieczoru przyszło rywalizować w starciu z Rayo Vallecano. Trener Królewskich tym razem postawił m.in na Keylora Navasa oraz Nacho. Po raz pierwszy od miesiąca kibice na Santiago Bernabeu mogli podziwiać w akcji trio BBC, czyli Bale – Benzema – Ronaldo. Walijczyk wrócił do gry po urazie. Real zaczął zdobywanie goli bardzo szybko, bo już w 9. minucie. Toni Kroos dograł do Bale’a, a ten spokojnie trafił do siatki Rayo. Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 40. minucie gry. Dośrodkowanie Jamesa Rodrigueza na bramkę zamienił Sergio Ramos.

Dość niespodziewanie jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Alberto Bueno, notabene wychowanek Realu. Drużyna gości odzyskała wiarę w korzystny wynik, ale już na początku drugiej połowy dwa szybkie gole zdobyli Królewscy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Kroos, zaś 4. minuty później – Benzema. Francuz w momencie trafienia do siatki znajdował się na spalonym, więc ten gol nie powinien zostać uznany. Wynik meczu został ustalony w 83. minucie, kiedy to do bramki rywali celnie uderzył Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka to już 18. trafienie w bieżącym sezonie ligi hiszpańskiej.

UD Almeria FC Barcelona 1:2 (1:0)
T. Bifouma 37′ – Neymar 73′ J. Alba 82′

UD Almeria: Ruben – Ximo, Trujillo, Fran Velez, Dubarbier – Verza, Azeez, Soriano (68′ Hemed), Jonathan, Thomas (85′ Wellington) – Bifouma (77′ Edgar)

FC Barcelona: Bravo – Adriano, Bartra, Mascherano, Jordi Alba – Busquets (66′ Xavi), Rafinha, Rakitić – Munir (46′ Suarez), Messi, Pedro (46′ Neymar)

***

Real Madryt Rayo Vallecano 5:1 (2:1)
G. Bale 9′ S. Ramos 40′ T. Kroos 55′ K. Benzema 59′ C. Ronaldo 83′ – A. Bueno 44′

Real Madryt: Keylor Navas – Nacho, Pepe, Ramos, Arbeloa – Kroos, Modrić, James (68′ Isco) – Bale (84′ Hernandez), Benzema (84′ Medran), Ronaldo

Rayo Vallecano: Cristian – Ze Castro, Tito, Abdoulaye, Insua (25′ Quini) – Fatau, Trashorras (62′ Jozabed) – Lica, Bueno, Kakuta – Baptistao (72′ Manucho)