Mistrz remisów zakotwiczył przy Reymonta

Piłkarzom Ruchu Chorzów udało się zdobyć pierwszy punktu w tym sezonie. W niedzielę zremisowali w Krakowie z tamtejszą Wisłą 2:2.

Po pierwszej połowie krakowianie powinni prowadzić co najmniej 3:1, tymczasem zawodnicy po 45 minutach gry schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

W 13. min. piłka wpadła po raz pierwszy do siatki „Niebieskich”, ale gol nie został uznany. Sędzia odgwizdał bowiem wcześniej faul na Pawle Brożku. Strzał z rzutu wolnego z 17 metrów Łukasza Garguły był minimalnie niecelny.

Pięć minuty później było 1:0. Marcin Malinowski sfaulował w polu karnym Ruchu Macieja Jankowskiego, a podyktowaną za to „jedenastkę” wykorzystał Rafał Boguski.

Wisła najlepszą okazję do podwyższenia rezultatu przed przerwą miała w 32. min, jednak Garguła, w sytuacji sam na sam, nie potrafił pokonać Krzysztofa Kamińskiego.

W 43. min. chorzowianie skutecznie wykończyli kontrę. Bartłomiej Babiarz w polu karnym Wisły świetnie podał do Daniela Dziwniela. Polski obrońca, który urodził się na terenie Niemiec, strzelał z ostrego kąta, ale pokonał golkipera „Białej Gwiazdy”.

W drugiej połowie przewagę mieli podopieczni Franciszka Smudy, ale chorzowanie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Powinni zdobyć gola w 63. min, ale wówczas w znakomitej sytuacji spudłował Grzegorz Kuświk. Trener ekipy ze Śląska pięć minut później zdjął go z boiska. Jego zmiennik, Michał Efir w 73. min tak uderzył, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Krakowianie zdołali wyrównać na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka celną „główką” popisał się Brożek.

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 2:2 (1:1)

Rafał Boguski (18-karny), Paweł Brożek (83-głową) – Daniel Dziwniel (43), Michał Efir (73)

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok – Łukasz Garguła (69. Tomasz Zając), Semir Stilic, Alan Uryga (55. Emmanuel Sarki), Maciej Jankowski, Rafał Boguski – Paweł Brożek.

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński – Michał Helik (56. Marcin Kuś), Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Jakub Kowalski (77. Kamil Włodyka), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk – Grzegorz Kuświk (68. Michał Efir).