Ekstraklasa. Jagiellonia wyszarpała remis w końcówce i zrównała się punktami ze Śląskiem Wrocław

W Poznaniu odbył się zaległy mecz 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok we wtorkowym spotkaniu odrobiła trzybramkową stratę i zremisowała z Lechem Poznań (3:3). Tym samym podopieczni Adriana Siemieńca zrównali się punktami z liderującym Śląskiem Wrocław.

Wtorkowy mecz między Lechem Poznań a Jagiellonią Białystok miał przesądzić o tym, jak po dwunastu meczach bieżącego sezonu będzie wyglądać czołowa trójka tabeli Ekstraklasy. Wygrana gości dawałaby im prowadzenie, przegrana – ustąpienie miejsca „Kolejorzowi”. Remis nie zmieniłby nic.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia zawodników Johna van der Broma. Wyszli oni z bardzo wysokim pressingiem. To się opłaciło. Lech odzyskał futbolówkę blisko pola karnego rywali. Mikael Ishak zagrał górą do Adriela Ba Loui. Iworyjczyk natychmiast uderzył, zdobywając bramkę już w 2. minucie rywalizacji.

Obie drużyny grały w swoim stylu. Poznaniacy wyprowadzali kolejne ataki. Natomiast „Żółto-Czerwoni” spokojnie rozgrywali piłkę, próbując wykorzystać swoje szanse. Jeszcze przed przerwą Joel Pereira dośrodkował z prawej strony. Akcję „wolejem” skutecznie zakończył Ishak. Dla Szweda jest to już czwarty gol w trzecim kolejnym meczu.

Gospodarze potwierdzili swoją wysoką dyspozycję chwilę po przerwie. Ba Loua przejął zagranie białostoczan na własnej połowie i ruszył w kierunku „szesnastki” przyjezdnych. Minął jednego obrońcę, wygrał pojedynek biegowy z drugim i huknął, nie dając szans Zlatanovi Alomeroviciowi. W odpowiedzi Kristoffer Hansen popisał się indywidualną akcją. Ruszył lewą stronę, zszedł w kierunku środka boiska i przymierzył. Piłka minęła słupek i znalazła się w siatce. To zmotywowało zespół Jagielloni, który coraz odważniej zaczął atakować rywali.

W 66. minucie przy wykonaniu rzutu wolnego ustawił się Bartłomiej Wdowik. Zagrał płasko. Obrońcy Lecha próbowali wybić zagrożenie, jednak piłka znalazła się pod nogami Mateusza Skrzypczaka. Ten z bliskiej odległości zmniejszył straty (2:3). Białostoczanie naciskali do samego końca. To się opłaciło. W doliczonym czasie gry Alan Czerwiński faulował w polu karnym Dominika Marczuka. Arbiter podyktował więc rzut karny. Do jego wykonania podszedł Wdowik. Choć Bartosz Mrozek wyczuł intencje strzelającego, nie zdołał zablokować jego uderzenia. Tym samym obrońca przypieczętował odwrócenie losów rywalizacji i zapewnił Jagiellonii punkt. Dzięki niemu podopieczni Adriana Siemieńca zrównali się w tabeli z liderującym Śląskiem. Białostoczanie wciąż są na drugim miejscu, gdyż przegrali bezpośrednie starcie z wrocławianami (1:2).