Pierwsza ligowa bramka Lewego dla Bayernu

Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola dla Bayernu Monachium w Bundeslidze. W 2. kolejce Bundesligi obrońcy tytułu jednak tylko zremisowali 1:1 w Gelsenkirchen z Schalke 04.

Reprezentant Polski, który wcześnie zdobywał gole jak na zawołanie w towarzyskich spotkaniach ekipy z Bawarii, wpisał się na listę strzelców w 10. minucie po dwójkowej akcji z Sebastianem Rode.

Goście, z debiutującym w ich barwach pozyskanym z Realu Madryt Hiszpanem Xabim Alonso, prowadzili do 62. minuty. Wtedy w olbrzymim zamieszaniu na przedpolu Manuela Neuera wybijający piłkę z linii bramkowej Alonso trafił w Benedikta Hoewedesa, a ta zanim wpadła do siatki odbiła się od ręki obrońcy Schalke. Piłkarze Bayernu mieli sporo pretensji do arbitra, lecz ten uznał gola.

Zespół z Zagłębia Ruhry przerwał złą passę w rywalizacji z ekipą z Bawarii, z którą przegrał osiem poprzednich meczów. W zeszłym sezonie było 0:4 i 1:5.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Bayern Monachium 1:1 (0:1)

Hoewedes 62 – Lewandowski 10

Schalke: Faehrmann – Ayhan (76′ Aogo), Santana (81′ Fuchs), Matip, Hoewedes – Hoeger, Kirchhoff (40′ Neustaedter) – Sam, Meyer, Draxler – Choupo-Moting.

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng (60′ Dante), Badstuber, Alaba – Alonso (68′ Hoejbjerg), Rode – Goetze (57′ Bernat), Mueller, Shaqiri – Lewandowski.