Dziewięć goli i wspaniałe widowisko! Chelsea lepsza od Evertonu

Chelsea Londyn nie dała szans Evertonowi i wygrała z nim na Goodison Park 6:3 w meczu 3. kolejki Premier League. Podopieczni Jose Mourinho z kompletem punktów przewodzą w ligowej tabeli. Bohaterem The Blues został Diego Costa. Hiszpan zdobył dwa gole, w pierwszej i ostatniej minucie spotkania. W ekipie z Liverpoolu zadebiutował były gracz Chelsea- Samuel Eto’o.

Kibice zgromadzeni na stadionie chyba nie spodziewali się, iż w tym spotkaniu zobaczą aż tyle goli. Strzelanie błyszakwicznie, bo już w pierwszej minucie gry rozpoczął Diego Costa, który pokonał Tima Howarda w sytuacji sam na sam. Gracze z Evetonu znaleźli się w takim szoku, że już w 3. minucie przegrywali 0:2. Po zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Branislava Ivanovicia, a ten skierował ją do siatki gospodarzy. Potem spotkanie nieco się uspokoiło, ale nie brakowało w nim ładnych składnych akcji z obu stron. The Toffees do końca pierwszej części gry walczyli o bramkę kontaktową i dopięli swego tuż przed przerwą. Piękną centrę Seamusa Colemana wykończył Kevin Mirallas i do szatni z minimalną przewagą schodzili goście.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej zwrotów akcji. W 66. minucie akcję przeprowadził Eden Hazard. Zablokować jego zagranie próbował Coleman ale zrobił to tak, że futbolówka wylądowała w bramce Howarda. Everton nie poddawał się i trzy minuty później, za sprawą Stevena Naismitha przegrywał już tylko 2:3. W 74. minucie nadeszła odpowiedź ze strony Chelsea. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nemanja Matić. Gospodarze po raz kolejny zdołali jednak zniwelować część strat. Bramkę numer trzy dla The Toffees zdobył Eto’o, który w zeszłym sezonie grał jeszcze w zespole z Londynu. Podopieczni Jose Mourinho nie pozostali dłużni i w 77. minucie po dobrej zespołowej akcji po raz piąty do kapitulacji w tym meczu zmusił Howarda Ramires. Tym razem jednak Everton nie potrafił już ponownie złapać kontaktu z rywalem. Ostatniego gola tego wieczoru zapisał na swoje konto Costa.

The Blues notują bardzo dobry początek sezonu. Wygrali trzy kolejne ligowe starcia i prowadzą w tabeli z kompletem punktów. Everton jeszcze w bieżących nie odniósł zwycięstwa i obecnie zajmuje 16. pozycję w lidze.

Everton – Chelsea 3:6 (1:2)

Bramki:Mirallas 46′, Naismith 69′, Eto’o 75′- Costa 1′,90′, Ivanovic 3′, Coleman (sam.) 66′, Matic 74′, Ramires 77

Składy:

Everton: Tim Howard – Seamus Coleman, Phil Jagielka, Sylvain Distin, Leighton Baines, James McCarthy, Gareth Barry, Kevin Mirallas, Steven Naismith, Aiden McGeady (70′ Samuel Eto’o), Romelu Lukaku.

Chelsea: Thibaut Courtois – Branislav Ivanović, John Terry, Gary Cahill, Cesar Azpilicueta, Ramires, Nemanja Matić, Willian (75′ John Obi Mikel), Cesc Fabregas (88′ Didier Drogba), Eden Hazard (83′ Filipe Luis), Diego Costa.

Żółte kartki: Howard (Everton) oraz Costa, Fabregas, Ramires (Chelsea).

Sędzia: Jon Moss.