Puchar Włoch. Napoli w finale

Piłkarze Napoli zwyciężyli w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Włoch z AS Roma 3:0. Tym samym obrobili stratę z pierwszego spotkania tej fazy rozgrywek, kiedy to przegrali w Rzymie 2:3.

Po pierwszym spotkaniu w minimalnie lepszej sytuacji znajdowali się zawodnicy z Wiecznego Miasta, którzy w rewanżu mieli za zadanie utrzymać skromną zaliczkę z pierwszego spotkania. Zespół z Neapolu aby myśleć o awansie do finału Pucharu Włoch musiał zdobyć co najmniej jedną bramkę, nie tracąc żadnej.

Już na początku meczu nadziei gospodarzy na wygraną w dwumeczu mógł pozbawić Mattia Destro, ale w tej sytuacji świetnie interweniował Pepe Reina. Potem dogodne okazje dla Romy zmarnowali jeszcze Gervinho oraz Ljajić. Napoli z biegiem czasu przejęło inicjatywę na boisku i w 33. minucie wyszło na prowadzenie to trafieniu Callejona. Wynik 1:0 dla neapolitańczyków utrzymał się do przerwy.

Druga połowa spotkania to dalsze próby ataków w wykonaniu gospodarzy. W 48. minucie na 2:0 podwyższył Higuain. Roma nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po utracie tej bramki, a już przegrywała 0:3. Gola w 51. minucie zdobył nowy nabytek Napoli Jorginho.

Srzydła gościom ostatecznia podcięła czerwona kartka dla Strootmana w 79. minucie meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Napoli wygrało w dwumeczu 5:3 i w finale Pucharu Włoch spotka się z Fiorentiną, która w drugim półfinale uporała się z Udinese.

Składy:
Napoli: Reina – Ghoulam, Albiol, Fernandez, Maggio – Jorginho (85′ Henrique), Inler, Mertens, Hamsik (76′ Behrami), Callejon – Higuain (83′ Insigne)
Roma: De Sanctis – Torosidis (49′ Maicon), Castan, Benatia, Bastos – Strootman, De Rossi, Pjanić (62′ Totti) – Gervinho, Destro, Ljajić (56′ Florenzi)