Primera Division. Real rozbił Sevillę; remis Barcelony

Real Madryt rozgromił przed własną publicznością Sevillę z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie aż 4:0 w najciekawszym meczu 30. kolejki Primera Division. Punkty stracili inni potentaci. Barcelona zremisowała na wyjeździe z Villarrealem 2:2, a Atletico Madryt uległo Sportingowi Gijon 1:2.

Real Madryt – Sevilla FC 4:0 (1:0)
Karim Benzema 6’ Cristiano Ronaldo 64’ Gareth Bale 66’ Jese Rodriguez 86’

W hitowym pojedynku 30. kolejki Primera Division piłkarze Realu Madryt podejmowali na własnym stadionie Sevillę. W pierwszym składzie zespołu z Andaluzji pojawił się Grzegorz Krychowiak, ale nie pomógł swojej drużynie w zatrzymaniu gwiazd Królewskich.

Real Madrid vs Sevilla CFJuż w 6. minucie wynik spotkania otworzył Karim Benzema. Z prawej flanki na jedenasty metr dośrodkował Gareth Bale, a Francuz silnym wolejem umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później już sam Walijczyk miał znakomitą okazję, ale trafił w słupek. Po chwili Bale pokonał golkipera gości, lecz bramki nie uznał arbiter, który niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną. W 26. minucie sędzia wskazał na wapno po tym, jak we własnej szesnastce faulował Raphael Varane. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kevin Gameiro, jednak strzał Francuza obronił Keylor Navas.

Po przerwie rzutu karnego nie wykorzystał także Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył wysoko nad poprzeczką. Chwilę później futbolówka, po strzale Garetha Bale’a, zatrzymała się na poprzeczce. W 61. minucie ponownie „zabłysnął” sędzia, który nie uznał prawidłowo zdobytego gola Kevina Gameiro. Kolejne minuty wstrząsnęły drużyną przyjezdnych. Najpierw do siatki z najbliższej odległości trafił Ronaldo, a  po kilkudziesięciu sekundach trzecie trafienie dla Los Blancos dołożył Bale. W końcówce rywali dobił jeszcze Jese Rodriguez. Wychowanek Realu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Królewscy plasują się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Do prowadzącej w stawce Barcelony tracą dziesięć oczek. Sevilla zajmuje 6. pozycję.

***

Villarreal CF – FC Barcelona 2:2 (0:2)
Cedric Bakambu 58’ Jeremy Mathieu 63’(sam.) – Ivan Rakitić 20’ Neymar 41’(k.)

Villarreal CF vs FC BarcelonaPunkty straciła Barcelona, która zremisowała na wyjeździe z Villarrealem 2:2. Już w 1. minucie meczu prowadzenie gospodarzom mógł dać Cedric Bakambu, ale reprezentant Demokratycznej Republiki Konga trafił w słupek. Zaledwie kilka minut później uderzenie Bakambu z ostrego kąta z trudem obronił Claudio Bravo. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, co potwierdziło się w 20. minucie. Po rzucie wolnym dla Barcy zakotłowało się w szesnastce miejscowych, a w całej sytuacji najlepiej odnalazł się Ivan Rakitić, który strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Neymar. Brazylijczyk najpierw został sfaulowany w polu karnym rywali, a po chwili wykorzystał podyktowaną przez arbitra jedenastkę.

Villarreal złapał kontakt w 57. minucie, gdy futbolówkę odbitą przez Bravo po uderzeniu Denisa Suareza do bramki skierował Bakambu. Kilka minut później na tablicy widniał już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Jeremy’ego Mathieu, a Claudio Bravo nie zdołał skutecznie interweniować. Piłkarze Luisa Enrique próbowali odrobić straty, ale dobrze między słupkami spisywał się Sergio Asenjo, którego nie zdołali pokonać Rakitić i Dani Alves.

Mimo straty punktów Barcelona powiększyła swoją przewagę nad Atletico (porażka 1:2 ze Sportingiem Gijon) do dziewięciu punktów. Villarreal zajmuje 4. miejsce, które premiowane jest grą w eliminacjach do Champions League.

***

Sporting Gijon – Atletico Madryt 2:1 (0:1)
Antonio Sanabria 79’ Carlos Castro 89’ – Antoine Griezmann 29’

Pierwszy raz od siedmiu ligowych spotkań porażkę poniosło Atletico Madryt. Los Colchoneros prowadzili od 29. minuty ze Sportingiem Gijon po trafieniu Antoine’a Griezmanna, ale w końcówce straty z nawiązką zdołali odrobić Antonio Sanabria i Carlos Castro. Zawodnicy Diego Simeone, mimo piątej już przegranej w obecnym sezonie, zachowali pozycję wiceliderów. Ich przewaga nad trzecim Realem zmalała jednak do jednego oczka.