Premier League. Niesamowity Jamie Vardy; City nowym liderem

Leicester City zremisowało na własnym stadionie z Manchesterem United 1:1 w meczu na szczycie angielskiej Premier League. Gola dla Lisów strzelił Jamie Vardy, który pobił tym samym rekord wszech czasów – jedenaście meczów z rzędu ze zdobytą bramką. Nowym liderem, dzięki wygranej z Southampton 3:1, został Manchester City.

Jamie Vardy otworzył wynik pojedynku z Manchesterem United w 24. minucie, kiedy to po podaniu Christiana Fuchsa pokonał Davida de Geę i mógł cieszyć się z nowego rekordu. Gospodarze uskrzydleni golem zdominowali rywali i byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Czerwone Diabły uratował tym razem hiszpański golkiper, który nogą zdołał zatrzymać próbę Riyada Mahreza. Nieoczekiwanie jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafili goście. Po centrze z rzutu rożnego spod opieki obrońców uwolnił się Bastian Schweinsteiger i uderzeniem głową pokonał Kaspera Schmeichela.

Obaj bramkarze z upływem czasu mieli kolejne okazje do pokazania swojego kunsztu. Schmeichela przetestował Schweinsteiger, który przymierzył z rzutu wolnego, a w 66. minucie płaski strzał Leonardo Ulloa’y z kłopotami obronił de Gea. Kolejne fragmenty gry nie obfitowały w wiele podbramkowych sytuacji i obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.

Manchester City FC vs Southampton FCNowym liderem został Manchester City, który bez problemu uporał się z Southampton. Już w 9. minucie podanie Raheema Sterlinga na gola zamienił Kevin De Bruyne. Na 2:0 szybko podwyższył Fabian Delph. Anglik oddał płaski strzał zza szesnastki, a niepewna interwencja Maartena Stekelenburga pozwoliła pomocnikowi cieszyć się z pierwszego trafienia w tym sezonie. (fot. PAP/EPA)

Kilka minut po przerwie kontaktową bramkę dla Świętych zaliczył Shane Long. Irlandczyk wykorzystał dośrodkowanie Sadio Mane i głową z zaledwie kilku metrów pokonał Joe Harta. Wynik spotkania na dwadzieścia minut przed końcem strzałem na długi słupek z ostrego kąta ustalił Aleksandar Kolarov.

Ogromną pracę w Crystal Palace wykonuje Alan Pardew, który odegrał się dzisiaj na swoim byłym pracodawcy. Londyńczycy podejmowali na własnym stadionie piłkarzy Newcastle United i mimo, że już po dziesięciu minutach przegrywali 0:1, to upokorzyli rywali aplikując im aż pięć bramek.