fot. https://twitter.com/PiastGliwiceSA

Ekstraklasa. Kamil Wilczek wrócił do Piasta Gliwice

Po rozwiązaniu kontraktu z FC Kopenhagą Kamil Wilczek powrócił do Piasta Gliwice. 34-letni napastnik związał się z nowym klubem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2024.


Kamil Wilczek był związany z Piastem w latach 2009-10 oraz 2013-15. Teraz po raz trzeci zawitał do Gliwic. W międzyczasie grał w takich klubach, jak Carpi, FC Kopenhaga czy Brondby IF, z którym święcił największe sukcesy. W zespole z Brondbyvester rozegrał w sumie 163 mecze, w których zdobył 92 bramki.

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego transferu. Moja sytuacja w ostatnim czasie nie była najłatwiejsza, dlatego cieszę się z możliwości powrotu i podpisania umowy z Piastem” – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Kamil Wilczek.

Za każdym razem, kiedy wracałem do Piasta, zespół był co najmniej poziom wyżej. Kiedy przychodziłem po raz pierwszy, klub był w zupełnie innym miejscu. Teraz wracam po siedmiu latach gry zagranicą i wyraźnie widać, że Piast jest dużo wyżej i w ostatnich latach napisał naprawdę wielką historię, więc tym bardziej cieszę się, że wracam – dodał.

Napastnik w barwach gliwickiego klubu rozegrał dotąd 110 meczów, w których strzelił 36 goli.

– Jesteśmy bardzo aktywni i skuteczni tej zimy. Zależało nam, by dokonać znaczących wzmocnień i zwiększyć siłę rażenia, zwłaszcza w ofensywie. Kamil nie jest postacią anonimową, zna ligę i zna przede wszystkim Piasta. Spędził w naszym zespole znakomite chwile i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Kiedy wracał ostatnim razem, sięgnął po tytuł króla strzelców. Liczę, że jeszcze nie raz dostarczy kibicom powodów do radości – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Wilczek jest piątym zawodnikiem pozyskanym przez Piasta zimą. Wcześniej w Gliwicach pojawili się Tihomir Kostadinov, Rauno Sappinen, Michał Kaput oraz Constantin Reiner.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl