Ekstraklasa. Sandecja coraz bliżej I ligi

Cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie wywalczyła Pogoń Szczecin. Portowcy pokonali na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz 2:0 w meczu 33. kolejki rozgrywek w grupie spadkowej.

Zespół ze Szczecina w dotychczas rozegranych przez siebie spotkaniach grupy spadkowej nie poniósł jeszcze porażki. Bilans Portowców to zwycięstwo oraz remis. Z kolei Sandecja w ostatniej kolejce przełamała swoją niemoc i w końcu – po ponad 20 próbach – odniosła ligowe zwycięstwo, pokonując Arkę Gdynia. Piłkarze z Nowego Sącza jechali więc do Szczecina z nadzieją na kolejne trzy punkty.

W 8. minucie gry bliska zdobycia gola była Sandecja. Filip Piszczek wyprzedził obrońców gospodarzy, wbiegł i uderzył na bramkę, jednak bardzo dobrze interweniował Łukasz Załuska. W 21. minucie Pogoń powinna objąć prowadzenie. Po zagraniu z lewej strony boiska z kilku metrów dwukrotnie strzelał Adam Buksa. Za pierwszym razem dobrze obronił Michał Gliwa, zaś dobitka napastnika szczecinian trafiła w boczną siatkę. W 36. minucie błąd w rozegraniu popełnili obrońcy Portowców. Pawło Ksionz przejął piłkę i zagrał do Macieja Małkowskiego, który od razu kopnął w kierunku bramki, lecz został zablokowany przez defensora drużyny przeciwnej. W 41. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Duży udział przy trafieniu dla gospodarczy miał bramkarz Sandecji Michał Gliwa, który przepuścił piłkę kopniętą w krótki róg przez Ricardo Nunsea.

W 51. minucie gospodarze powiększyli swoją przewagę. Spas Delew spod linii końcowej wycofał futbolówkę do RafałaMurawskiego, który został co prawda zblokowany przez defensorów beniaminka, jednak piłka trafiła pod nogi Adam Buksy, który z bliska wepchnął ją do siatki. Kilka minut później Adam Frączczak ładnie odwrócił się w polu karnym i uderzył zza obrońcy, jednak Michał Gliwa tym razem nie popełnił błędu. W 70 minucie bramkarz gości po raz kolejny musiał wykazać się swoimi umiejętnościami, tym razem po mocnym uderzeniu z dystansu Spasa Delewa, jednak spisał się bez zarzutu. Pogoń bez większych problemów utrzymała dwubramkową przewagę i mogła cieszyć się z drugiej wygranej w ostatnich trzech meczach.

Portowcy, dzięki zwycięstwu, awansowali na jedenaste miejsce w tabeli. Sandecja nadal zamyka ligową stawkę, tracąc już sześć oczek do zajmującej ostatnią bezpieczną pozycję Lechii Gdańsk.